سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

راهبردهای رادیو معارف در ماه محرم معرفی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهبردهای رادیو معارف در ماه محرم معرفی شد

راهبردهای رادیو معارف در ماه محرم معرفی شد

راهبردهای رادیو معارف در ماه محرم معرفی شد

مدیر رادیو معارف راهبردهای این رسانه دینی را در ماه محرم تبیین کرد.

 مجتبی تونه ای گفت : سه راهبرد برای ماه محرم انتخاب کرده ایم که با تبیین موضوعات مختلف در برنامه و ساختارهای متفاوت، به آنها دست می یابیم.

وی تقویت روحیه ولایت مداری با تأکید بر جایگاه امامت و رهبری در جامعه حسینی، مهندسی فرهنگ عاشورا با تأکید بر ترویج سبک زندگی عزتمندانه و افزایش بصیرت سیاسی و توان تحلیل در شناخت دشمن را سه راهبرد مشخص رادیو معارف در ماه محرم ذکر کرد.

مدیر رادیو معارف افزود: در دو حوزه محتوا و اجرا سیاست گذاری هایی مشخص کرده ایم و برنامه سازان با رعایت این سیاست ها به تبیین و تشریح موضوعات فرهنگ عاشورا می پردازند.

مجتبی تونه ای از دیگر مأموریت های این رسانه دینی در ماه محرم را پاسخ به شبهات در حوزه قیام امام حسین علیه السلام دانست و گفت: شبهه شناسی محرم از دیگر مسائلی است که قرار است در برنامه های مختلف به آنها پاسخ داده شود. متأسفانه امروزه شبکه های معاند در صدد تزلزل پایه های اعتقادی جامعه هستند و اگر به شبهاتی که آنها می سازند پاسخ های مستند و متقن داده نشود، در بلندمدت آسیب های جدی در باورهای دینی برخی مردم وارد می شود.

ایشان موضوعاتی مانند بازخوانی تحلیل تاریخ و زمینه های حماسه عاشورا، معرفی شخصیت های مثبت و منفی کربلا، بررسی تحریف های عاشورایی و بررسی عبرت های عاشورا را از مباحثی دانست که توسط کارشناسان این رسانه تبیین می شود.

مجتبی تونه ای مدیر رادیو معارف در پایان با اشاره به پخش روزانه زیارت وارث در ساعت 5 و 10 دقیقه بامداد تصریح کرد : در ایام محرم و صفر محتوای برنامه های رادیو معارف در راستای تبیین پیام های عاشورا و عبرت آموزی و بصیرت افزایی است. از این رو کارشناسان و اساتید حوزه در برنامه ها به تبیین چگونگی تحقق عدالت اجتماعی در پرتو نهضت عاشورا، تبیین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف سیدالشهداء از قیام عاشورا، بررسی شیوه‌های صحیح عزاداری و معرفی آیین‌های سوگواری، تبیین نگرش و رفتارهای صحیح جوانان با الهام از فرهنگ عاشورا، بررسی نقش و اهمیت رعایت اخلاق در خانواده با تاسی از زندگانی امام حسین(ع) و اهل بیت ایشان و تشریح جلوه های عرفانی عاشورا خواهند پرداخت.