جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

راهیابی ارتفاع امید به بخش مسابقه 2 جشنواره بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهیابی ارتفاع امید به بخش مسابقه 2 جشنواره بین المللی

مستند ارتفاع امید از تولیدات صداوسیمای مرکز کردستان به کارگردانی آقای کیوان مجیدی به بخش مسابقه جشنواره های بین المللی «لیسینیای ایتالیا» و «فلک فست آمریکا» راه یافت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: این فیلم مستند که از میان بیش از چهار هزار فیلم ارسالی از سراسر دنیا برای بخش مسابقه این جشنواره ها انتخاب شده است شهریور و آبان ماه به ترتیب در کشورهای ایتالیا و آمریکا به روی پرده می رود.

علی نژاد مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در سخنانی با اشاره به موفقیت های متعدد این مستند خاطر نشان کرد: این اثر به عنوان تنها نماینده کشور ایران در این جشنواره ها حضور خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد با توجه به ساختار ارزشمند و پرمحتوای مستند ارتفاع امید شاهد موفقیت های بیشتری در عرصه های بین المللی باشیم.

داستان فیلم ارتفاع امید درباره زندگی پیرمردی در منطقه اورامان کردستان است که با یاد همسر از دست رفته اش و برای زنده نگه داشتن خاطرات خوش دوران زندگی مشترک، با مساعدت و یاری دخترش کوه سخت را به باغ انگور و تاکستانی زیبا تبدیل می کند.

این فیلم مستند پیش از این در جشنواره های متعددی در بیش از 20 کشور جهان به نمایش درآمده و جوائز زیادی را به خود اختصاص داده است. جدیدترین موفقیت این مستند راهیابی به بخش نهایی جشنواره مجازی کالچر آنپلاگد  است این جشنواره دارای دفاتری در هند، اندونزی، آمریکا و نیوزیلند است و آثاری را که با موضوع های «فرهنگی، زندگی، جوامع و نوآوری های انسانی» می باشد را برای بازدید و مشاهده عموم بر روی سایت جشنواره قرار می دهد.

alt

alt