جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

راهیابی دو اثر سینمایی استان ها به بخش نگاه نوی جشنواره فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهیابی دو اثر سینمایی استان ها به بخش نگاه نوی جشنواره فجر

فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما به نقل دبیرخانه جشنواره از میان 102 فیلم متقاضی شرکت در بخش سینمای ایران هیات انتخاب آثار فیلم های بخش مسابقه را در دو بخش سودای سیمرغ و نگاه نو یا فیلم اولی ها معرفی کردند.

بنا بر این گزارش در بخش مسابقه نگاه نو 15 فیلم برگزیده شدند که دو فیلم "تابستان طولانی "تولید سیمای مرکز خراسان رضوی و" رنجرو" از سیمای مرکز بوشهر در میان این آثار به چشم می خورند.

این اولین بار است که دو اثر تولیدی مراکز استان های صدا و سیما در بخش سینمای ایران به مرحله مسابقه جشنواره بین المللی فیلم فجر راه می یابند.

تابستان طولانی تولید سیمای مرکز خراسان رضوی بیانگر برهه ای واقعی از تاریخ جنگ تحمیلی است، آنجا که همه مردان توانمند روستا عازم جبهه های جنگ می شوند. علی خزائی فر کارگردان فیلم در این اثر نقش خانواده به ویژه مادران را در تربیت نسلی غیور و ایثارگر به نمایش در آورده است.

رنجرو دیگر فیلم راه یافته به بخش مسابقه نگاه نوی جشنواره فیلم فجر است. این فیلم در سیمای مرکز بوشهر تهیه شده است و احسان عبدی پور در ژانر کودک و نوجوان خالق این اثر است. داستان رنجرو مربوط به نوجوانی است از اهالی روستایی در اطراف نیروگاه بوشهر که در اتفاقاتی با پسر بچه ای روسی از خانواده یک مهندس نیروگاه آشنا و دوست می شوند. اما شرایط جهاتی می رود تا اثر سوء خود را بر این دو دوست بگذارد و...

alt

alt