جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

راهیابی فیلم سینمایی «لکنت» به جشنواره کینولوب لهستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهیابی فیلم سینمایی «لکنت» به جشنواره کینولوب لهستان

راهیابی فیلم سینمایی «لکنت» به جشنواره کینولوب لهستان

 

فیلم سینمایی «لکنت» از تولیدات صدا و سیمای مرکز یزد، به بخش مسابقه جشنواره کودک و نوجوان کینولوب لهستان راه یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، فیلم بلند سینمایی «لکنت» به کارگردانی مهدی حاجی غلامی و از تولیدات مرکز یزد، به بخش مسابقه جشنواره کودک و نوجوان کینولوب لهستان راه پیدا کرد.

این فیلم در سال 1397 تولید شده و روایت‌گر زندگی پسر بچه‌ایی روستایی به نام رسول است که قصد دارد با راهنمایی معلم خود و به وسیله کتاب، لکنت زبان سارا یعنی خواهرش را برطرف کند، در این راه معلمشان راه بهتر شدن تکلم سارا را خواندن پی در پی کتاب‌های قصه می‌داند ولی در روستای دور افتاده آنها کتاب مناسب کودکان وجود ندارد و این آغاز چالش‌های رسول در روستا محسوب می‌شود ...

به گفته حاجی غلامی کارگردان این فیلم، ایده «لکنت» از یک عکس خبری گرفته شده، عکسی که در آن پسربچه‌ای در یک روستا با چند کتاب، کتابخانه کوچکی را برای همسالانش برپا کرده است

گفتنی است «لکنت» فیلمی برای کودکان و درباره کودکان است و لوکیشن اصلی آن هم یکی از روستاهای شهر یزد بوده است.

این فیلم سال گذشته و در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان، جایزه بهترین کارگردانی را در بخش‌های ملی و بین‌المللی به دست آورد.

جشنواره جهانی فیلم کودک و نوجوان KINOLUB لهستان از 1 تا 30 ژوئن در شهرها و دهکده‌های جنوبی لهستان برگزار می شود، جشنواره‌ای مختص فیلم‌های کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال که در طول برگزاری آن،کارگاه‌های آموزش فیلم‌سازی، نمایشگاه‌های تکنولوژی‌های جدید فیلم‌سازی، کنسرت‌های متعدد و ملاقت با فیلم‌سازان و هنرمندان هم تدارک دیده شده است.