جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

راهیابی مستند تلویزیونی " عروس وامنان" به جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهیابی مستند تلویزیونی " عروس وامنان" به جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت

راهیابی مستند تلویزیونی


مستند تلویزیونی " عروس وامنان" از تولیدات مرکزگلستان به بخش مستندهای کارآفرینی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت راه یافت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی فاطمه مرزبان به معرفی الگوهایی در ایجاد فرصت های شغلی درذهن جوانان و معرفی بسیاری از مشاغل فراموش شده که حتی برای مسئولان هم ناشناخته مانده می پردازد.
این مستند داستان زندگی علی و خانواده اش بعد از ورود زعفران به روستای وامنان یکی از روستاهای آزادشهر در استان گلستان می باشد.
داستان از این جا آغاز می شود که حاج آقا احمدی روحانی روستا سال ها پیش در اطراف روستا پیاز زعفران وحشی را مشاهده می کند بعد از کشت آزمایشی در باغچه منزل تصمیم به گسترش زعفران در روستای وامنان می کند و این زعفران به تایید کارشناسان به عنوان بهترین زعفران ایران شناخته می شود و باعث بازگشت اهالی روستا و ادامه  داستان می شود...
جشنواره سینما حقیقت در بخش فیلم‎های مستندی با موضوع کارآفرینی، جهش تولید، کسب‌وکارهای بدیع، خرید و فروش اینترنتی، رونق تولید، شکوفایی اقتصاد ملی و... به نمایش گذاشته می‌شوند و
نکته ویژه این که 50% فیلمسازان منتخب بخش کارآفرینی سینماحقیقت، بانوان مستندساز هستند.
چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت، از 18 تا 25 آذرماه 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.