سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

راه‌یابی تولیدات استانی به جشنواره شوالیه طلایی روسیه - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه‌یابی تولیدات استانی به جشنواره شوالیه طلایی روسیه

شش اثر از تولیدات استانی صدا و سیما به جشنواره شوالیه طلایی روسیه راه یافت.

از میان آثار ارسالی اداره مبادلات برنامه‌ای و جشنواره‌های بین‌المللی به بیست و سومین جشنواره شوالیه طلایی روسیه، تولیدات زیر به بخش مسابقه این جشنواره راه پیدا کرده‌اند:

- انیمیشن "سفید" به کارگردانی؛ سپهر نرگس، تولید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان .

-مستند"زنان ماهی گیر جزیره"به کارگردانی؛شیرین وحیدی و شهرزاد پویا،تولید صداوسیمای مرکزخلیج فارس.

-«نوروز در نئور» به کارگردانی؛ عبداله عزیزی، تولید صدا و سیمای مرکز اردبیل .

-«از جنوب شرقی» به کارگردانی؛ آیدا پناهنده، تولید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان .

-«ملازهرا» به کارگردانی؛ سید محمد حسینی، تولید صدا و سیمای مرکز یزد.

-«نانی از دل سنگ» به کارگردانی؛ علی صمدی تولید صدا و سیمای مرکز یزد.

پیش از این نیز تولیدات استان ها در این جشنواره با استقبال روبرو شده اند. از جمله در سال گذشته « مستند فریاد هلن» به کارگردانی؛ یزدان کیانی، تولید صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد.

alt

جشنواره بین المللی شوالیه طلایی امسال با شعار " برای آرمان های اخلاقی" و " برای ارتقاء معنویت انسان" در شهر تمسک (یکی از شهرهای سیبری) خرداد ماه سالجاری  با شرکت 210 فیلم  از بیش از پانزده کشور جهان برگزار می گردد.

جشنواره بین المللی سینمای ارتدوکسی شوالیه طلایی که میدان متحد کننده هنرمندان مثبت از کشورهای مختلف جهان می باشد، در سال  1992برابر با (1371) با الهام و همت" نیکلای پتروویچ بورلیایف" کارگردان و رئیس جشنواره تاسیس گردید و سالانه درشهرهای مختلف روسیه و جهان برگزار می شود.

سازماندهندگان آن؛« وزارت فرهنگ روسیه، کلیسای ارتدوکس روسیه، شرکت سهامی عام شوالیه طلایی، اتحادیه هنرهای اسلاو، اتحادیه سینماگران روسیه فدراتیو و استانداری استان تمسک » می باشند .

از سال 2010 به بعد این جشنواره تمام انواع هنرها نظیر؛ « سینما، تئاتر، موسیقی، ادبیات و هنرهای تجسمی» را تحت لوای همایش هنری اسلا و " شوالیه طلایی " در بر گرفت.