جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی اولین استودیو مستقل مجازی در خوزستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی اولین استودیو مستقل مجازی در خوزستان


با تلاش معاونت توسعه و فناوری رسانه سازمان صدا و سیما و همکاران فنی صدا و سیمای مرکز خوزستان اولین استودیو مستقل مجازی طراحی و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در گفتگویی این حرکت را در جهت بکارگیری فن آوری های نوین و استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در صدا و سیما بیان کرد و افزود: با ارائه نسخه اول طرح و تایید اداره کل پشتیبانی صدا و تصویر طراحی و راه اندازی استودیوی مجازی در دستور کار معاونت فنی مرکز قرار گرفت که پس از نهائی شدن آن و با خرید تجهیزات استودیویی عملیات اجرائی طرح آغاز شد.

عمران حیدری مجموعه زمان طراحی، اجرا و راه اندازی استودیوی مستقل مجازی مرکز را 90 روز کاری بیان کرد و خاطر نشان نمود: با اجرای این طرح و نصب استودیوی مجازی علاوه بر ارتقاء قابل توجه تولید برنامه به لحاظ کیفی، با حذف دکور، کاهش فضای استودیویی و بی نیازی به تصویربردار و نورپرداز، علاوه بر بالا بردن بازدهی تولید در کاهش هزینه ها و نیروی انسانی بسیار موثر خواهد بود.

مدیرکل مرکز خوزستان با اشاره به ویژگی های استودیویی مجازی تصریح کرد: استودیوی مجازی این فرصت را برای برنامه سازان فراهم می نماید تا در محیط نرم افزاری از ظرفیت های برنامه سازی در طراحی دکور، تصویربرداری، حرکت ها و فضاهای متفاوت با ترکیبی از دوربین های واقعی و مجازی و قابلیت های بالا در کنار سایر تجهیزات استودیویی بهره ببرند.

وی موفقیت استودیوی مجازی طراحی شده را با استفاده از تست های متعدد فنی و پخش زنده برنامه ها یاد آور شد و افزود: با هماهنگی های انجام شده اولین استودیی مستقل مجازی روز چهارشنبه 24 خردادماه با حضور معاون امور استان ها به طور رسمی به بهره برداری می رسد.

alt

alt