سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

راه اندازی تلویزیون تعاملی کیش در نوروز 93 - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی تلویزیون تعاملی کیش در نوروز 93

سید عبدالرضا کیا مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز ولادت امام حسن عسگری علیه السلام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این سامانه قابلیت های متفاوتی دارد که دسترسی به آرشیو یک ماه گذشته، دیدن فیلم ها و سریال های مختلف، دسترسی به 21 شبکه رادیویی و 20 شبکه تلویزیونی و آرشیو موسیقی و بازی های رایانه ای، پخش کارتون و برنامه های پویانمایی ویژه کودکان و پرداخت اینترنتی قبوض و بهره گیری از برنامه های آموزش دروس، از قابلیت های تلویزیون مهر  است.

مدیر کل صدا  و سیمای مرکز کیش قدرت بازگشت به زمان قبل را یکی دیگر از ويژگی های این تلویزیون عنوان کرد و گفت: جزیره کیش سومین شهر کشورمان پس از تهران و قزوین است که امکان بهره برداری از این سامانه را دارد.

وی افزود: تلویزیون تعاملی مهر در انحصار صدا و سیمای مرکز کیش است و هیچ شرکت خصوصی نمی تواند آن را پشتیبانی کند.

سید عبدالرضا کیا گفت: با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش می توان تمام برنامه های کیش را روی شبکه ماهواره قرارداد تا کشورهای دیگر به ویژه کشورهای خاورمیانه بتوانند از برنامه های صدا و سیمای کیش بهره ببرند.  

وی افزود: نام این سامانه از جمله «مردم همراه رسانه» گرفته شده است و با نام اختصاری مهر در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش خاطر نشان کرد: متقاضیان می توانند پس از اعلام رسمی از طریق صدا و سیما برای نام نویسی به صدا و سیمای مرکز کیش مراجعه کنند .

تلویزیون تعاملی مهر از طریق خط تلفن ثابت، یک دستگاه گیرنده دیجیتال و  مودم ای دی اس ال قابل دریافت است.

شرکت مخابرات ایران در امکان بهره برداری مردم از این سامانه با صدا و سیمای مرکز کیش همکاری کرده است.

برنامه نرم افزاری تلویزیون تعاملی مهر به دست متخصصان ایرانی طراحی شده است و  صدا و سیما برای استقرار تجهیزات این سامانه 20 میلیارد ریال هزینه کرده است .

alt

alt