جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی سامانه دیجیتال در جنوب استان کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی سامانه دیجیتال در جنوب استان کرمان

سامانه دیجیتال فرستنده های رادیویی و تلویزیونی درجنوب کرمان راه اندازی شد.

حجت الاسلام موسوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در آیین بهره برداری از سامانه دیجیتال شهید شهسواری گفت: با نصب چهار دستگاه فرستنده پرقدرت دو کیلو وات به صورت اصلی و رزرو مردم پنج شهرستان جیرفت، کهنوج، رودبار جنوب، عنبرآباد و فاریاب می توانند 19 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی رادریافت و مشاهده کنند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی ایستگاه های جدید با همکاری نمایندگان مجلس و فرمانداران در اولویت کارهای صدا و سیماست افزود: 70میلیارد ریال اعتبار برای سامانه دیجیتال شهید شهسواری هزینه شده که 50 میلیارد ریال آن برای فرستنده ها و 20 میلیارد ریال برای تجهیزات سیگنال رسانی بوده است.

آقای عارفی نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد گفت: صدا و سیما کار بزرگی انجام داده است و راه اندازی شبکه های دیجیتال برای خانواده ها ی این منطقه مصونیت ایجاد کرده است.

وی افزود: صدا و سیما به تنهایی در مقابل شبکه معاند تلاش می کند و ما باید در مجلس تمام توانمان را برای پشتیبانی از صدا و سیما بکار ببریم.

حجت الاسلام امیری نماینده مردم شهرستان های جنوبی استان کرمان (کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبارجنوب و فاریاب) نیز گفت: با راه اندازی سامانه دیجیتال فرصت کافی برای معرفی ظرفیت های منطقه به سایر نقاط کشور فراهم آمده است.

alt