سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

راه اندازی شبکه زیارت از ضروریات پایتخت معنوی ایران است - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی شبکه زیارت از ضروریات پایتخت معنوی ایران است

گفتمان سازی شعار سال، وظیفه بخش های مختلف فرهنگی به ویژه صدا و سیما ست.

 این مطلب را علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در دیدار با مدیر کل و مدیران ارشد صدا و سیمای خراسان رضوی بیان داشت و افزود: منبع عظیم معنوی آستان قدس رضوی در استان و همچنین ظرفیت های عمیق معنوی در مردم این پهنه از کشور  و  ترویج و آگاهی بخشی نسبت به تمامی جوانب زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و نشر منش و سنت علی بن موسی الرضا (ع) از  وظایف رسانه ملی  است .  وی  همچنین  از  ضرورت راه اندازی  شبکه ملی زیارت و مکاتبات انجام شده با معاون اول رئیس جمهور و رئیس کارگروه زیارت در پایتخت معنوی ایران سخن گفت و  افزود: در سال 93 با توجه به شعار سال که رویکرد اقتصاد و فرهنگ و  عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، باید بیش از پیش به این موضوعات اهمیت داده شود.

استاندار خراسان رضوی با تمییز قائل شدن میان نقد منصفانه و تخریب ناجوانمردانه، تأکید کرد: رسانه صدا و سیما باید در مسیر صحیح نقد منصفانه گام بردارد .

حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این دیدار به 24 ساعته شدن برنامه های شبکه استانی اشاره کرد و افزود: در شبکه استانی که 24 هزار ساعت پخش برنامه دارد در ده سال گذشته 11 تله فیلم و حدود 31 ساعت انیمیشن تولید شده است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی تصریح کرد: 95 درصد استان تحت پوشش دیجیتال قرار گرفته است و این مهم به رغم نبود حمایت های مالی مورد نیاز رخ داده است.

او همچنین با اشاره به برخورداری استان از حضور 25 میلیون زائر حضرت رضا (ع)، گفت: جذب سرمایه در حوزه های معنوی به ویژه راه اندازی شبکه ملی زیارت در ترویج شعائر اسلامی و شیعی بسیار مؤثر خواهد بود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با تأکید بر اینکه رسانه باید نقد سازنده را در دستور کار خود قرار دهد، حمایت های همه جانبه مالی از بخش های مختلف اجرایی را از استاندار خراسان رضوی خواستار شد.

alt

alt