جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی فرستنده تلویزیون دیجیتال شهرستان قاین - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی فرستنده تلویزیون دیجیتال شهرستان قاین

فرستنده تلویزیون دیجیتال شهرستان قاین با حضور مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی به صورت آزمایشی راه اندازی شد .

با راه اندازی این فرستنده در مرحله اول، تصاویر شبکه های العالم، پرس تی وی، نمایش، آی فیلم، بازار، شما، مستند و شبکه استانی خراسان جنوبی برای 42 هزار نفر از مردم شهرستان قاین، شامل تمامی مردم شهر قاین و 30 درصد جمعیت روستاهای حاشیه این شهر قابل دریافت شد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در مراسم راه اندازی این فرستنده گفت: فرستنده اول دیجیتال نیز به زودی در شهرستان قاین راه اندازی می شود که با بهره برداری از آن تصاویر شبکه های تهران، خبر، یک، دو، سه و چهار، قرآن و آموزش نیز از طریق گیرنده های دیجیتال منازل، قابل دریافت می شود .

ثقفی با بیان اینکه برای راه اندازی سامانه دیجیتال شهرستان قاین در مجموع یک میلیارد تومان هزینه می شود افزود: پس از مراکز استانهای کشور، شهرستان قاین دومین شهرستان کشور است که پس از شهرستان کاشان از مزایای فرستنده دیجیتال بهره مند می شود .

با راه اندازی سامانه دیجیتال شهرستان قاین 45 درصد جمعیت استان در شهرستانهای بیرجند و قاین ، تصاویر 16 شبکه تلویزیونی کشور را دریافت می کنند .

مدیر کل صدا و سیمای استان همچنین از شناسایی 15 نقطه استان برای نصب فرستنده دیجیتال خبر داد و افزود: با نصب این فرستنده ها در آینده، 95 درصد جمعیت استان از تصاویر دیجیتال بهره مند می  شوند .

alt

alt