جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی نرم افزار تحت وب سیمرغ در خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه اندازی نرم افزار تحت وب سیمرغ در خراسان رضوی

همزمان با دهه ولایت سیستم نرم افزاری تحت وب سیمرغ، در آرشیو سیمای مرکز خراسان رضوی نصب، تست و راه اندازی خواهد  شد.

با نصب سیستم جدید، حدود 33 هزار مورد رکورد گذشته آرشیو سیمای مرکز در سیستم جدید تبدیل و با ایجاد 5 پایگاه ورودی اطلاعات، عملیات اصلاح رکورد های گذشته و ورود رکورد های جدید آغاز شد.

با توجه به اینکه این نرم افزار قابلیت استفاده از خط ارتباطی STM1 را دارا ست، می توان از آن در شرایط قطعی اینترنت نیز استفاده نمود.

از دیگر مزایای راه اندازی نرم افزار جدید، استاندارد و یکسان سازی ورود اطلاعات در سطح کلیه مراکز و قابلیت دسترسی کلیه برنامه سازان برای رؤیت اطلاعات برنامه های ذخیره شده در مرکز، دسترسی به بانک اطلاعات اداره کل آرشیوها و سایر مراکز سازمان است، که این قابلیت در سطح رایانه مدیران و برنامه سازان مرکز نیز فراهم شد.

گفتنی است ذخیره  اطلاعات موجود بر روی نرم افزار تحت سیستم عامل DOS در گذشته پس از گذشت سالیان طولانی و مشکلات فنی ایجاد شده از بین می رفت، که به این دلیل تصمیم گرفته شد با هماهنگی لازم با واحد ستادی اداره کل آرشیوها و پس از طی کردن دوره های آموزشی مربوطه توسط پنج نفر از کارشناسان مرکز، ارسال اطلاعات باقیمانده و تبدیل آنها برای استفاده در سیستم نرم افزاری تحت وب سیمرغ، در آرشیو سیمای مرکز خراسان رضوی نصب، تست و راه اندازی شود.

alt