سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

راه یابی 2 مستند مرکز سمنان به جشنواره فیلم رشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

راه یابی 2 مستند مرکز سمنان به جشنواره فیلم رشد


مستند "برکت " به کارگردانی مهدی مرادی حقیقی و تهیه کنندگی احمد خراسانی و مستند " باریجه " به کارگردانی روح اله فخرو که هر دو در سیمای مرکز سمنان تولید شده اند به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم رشد راه یافت .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزسمنان "برکت" به آداب و رسوم پخت نان و انواع سنتی آن در استان سمنان پرداخته و بطور هنرمندانه مصرف نان را در دوران قدیم و جدید مقایسه می کند. این مستند همچنین نگاهی به احترام نان به عنوان برکت زندگی دارد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزسمنان مستند برکت پیش از این در جشنواره دنا و بین المللی قطرحضور داشته است.

دستیار تهیه و صدابردار  این مستند عباس ایمانیان و تصویر بردار آن علیرضا نجم الدین بوده اند.

همچنین" باریجه " نام گیاهی دارویی است که در مناطقی از استان سمنان می روید و شیره این گیاه نایاب در صنایع بهداشتی، دارویی و نظامی کاربرد دارد .

alt

پژوهشگراین مستند علیرضا شاه حسینی، تصویربردار: روح اله فخرو صدابردار: سید رضا حسینی نیا و تدوین سارا معیری می باشد . از کارهای دیگر این کارگردان می توان به مستند چل تیکا راه یافته به جشنواره دنا، مستند " میراث سرزمین من " – مستند " راهی " راه یافته به جشنواره اشراق مستند نغمه رهایی – مستند "خانه باد "مستند منتخب شانزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما – مستند " چشم انتظار " مستند برگزیده پانزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما اشاره نمود .

قابل ذکر است در یکماه گذشته سه اثر از صدا و سیمای مرکز سمنان به جشنواره ها راه یافته اند.