سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رسانه استانی همگام با دلدادگان پایتخت شور و شعور حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رسانه استانی همگام با دلدادگان پایتخت شور و شعور حسینی

رسانه استانی همگام با دلدادگان پایتخت شور و شعور حسینی


همزمان با فرارسیدن ماه محرم و آغاز عزاداری توام با بصیرت و معرفت عاشقان اهل بیت(ع) صداوسیمای مرکز زنجان برابر سنوات گذشته، مشروحی از برنامه های مناسبتی حماسه جاوید کربلا و آثار و برکات حرکت سیدالشهداء(ع) را در تداوم قیام نور علیه ظلمت به تصویر می کشد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان ، معاونت سیما در قالب ویژه برنامه عشق قافله سی، واژه واژه کربلا، پوشش روتین عزاداری هیات ثاراله، حب الحسین(ع)، پیاده تا عشق، شمع حرم خانه، کاروان عاشورائیان ویژه عزاداری شهرستان ها و تا اربعین، مراسم عزاداری و سخنرانی مناطق مختلف استان را پخش خواهد نمود.
پوشش زنده رادیو تلویزیونی عظیم ترین اجتماع جهان تشیع در قالب دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در یوم العباس(عصر تاسوعا) که شهرت ملی و بین المللی بخود گرفته و مبدل به نماد وحدت و بصیرت شیعیان شده است از نقاط عطف برنامه های شبکه اشراق در این ایام است که به همت کارکنان خدوم رسانه ملی و استانی در گستره سه کیلومتری صورت می گیرد.
همچنین دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان در روز یازدهم عاشورا که نمادی از وفاداری به ولایت و تداوم مسیر عدالتخواهی توسط حضرت زینب(س) است با برنامه ریزی صورت گرفته پخش خواخد شد.
شایان ذکر است با هماهنگی و تمهیدات صورت گرفته امکان بهره مندی هم میهنان عاشق اباعبداله الحسین(ع) از صحنه های دلدادگی و محبت پایتخت نشینان شور حسینی از طریق شبکه های سراسری سیما نیز فراهم شده است.
شبکه استانی صدای مرکز هم دراین ایام رنگ و بوی حسینی بخودگرفته و در برنامه هایی مانند عشق سوداسی، حسین عاشقلری، عشق قافله سی، پا به رکاب و ویژه برنامه ظهر عاشورا، عشق و علاقه مردم حسینی استان را به سمع شنوندگان خواهد رساند.
سایر برنامه های روتین و تامینی معاونت صدا هم به اقتضاء زمان پخش به این مناسبت مذهبی می پردازند.
رادیو نما نیز با40اسلاید ویژه ایام عزاداری بابیش از6000بازپخش همراه عزاداران حسینی خواهد بود.
معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با446 خبر مکتوب، گزارش رادیو تلویزیونی، تفاسیر خبری و گفتگوی زنده تلویزیونی، اخبار رویدادهای دهه محرم را به سمع و نظر مخاطبان می رساند.
معاونت فضای مجازی مرکز با تولید 160 پوستر ، ویدئو، نماهنگ، موشن گرافیک، اینفو گرافیک و پادکست همراه مخاطبان خود در  فضای مجازی خواهد بود.
همچنین راه اندازی صفحه حسینینه مجازی و صفحه ویژه محرم در سایت مرکز جهت بازنشر ویدئوهای مرتبط با عزاداری های پرشور استان ، پخش زنده دسته جات مهم عزاداری استان در اینستاگرام و تشکیل پویش حب الحسین یجمعنا در فضای مجازی نیز از دیگر برنامه های این معاونت در این ایام خواهد بود .