سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

رسانه ملی باید پژواک مطالبات و خواسته های مردم باشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

رسانه ملی باید پژواک مطالبات و خواسته های مردم باشد

 


معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی گفت: رسانه ملی باید در کنار انعکاس خدمات دولتمردان پژواک مطالبات و خواسته های مردم باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، دکتر دارابی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی با تقدیر از فعالیت بیست و پنج ماهه آقای دکتر آذردشتی در صدا و سیمای استان مرگزی گفت: بر حسب قوانین یک نیروی پرتوان و باتجربه را که بازنشسته شده اند را بدرقه می کنیم و از امروز در خدمت آقای دبیقی از نیروهای پرتوان و خوشفکر در استان مرکزی هستیم.
دکتر دارابی با برشمردن ویژگی‌های استان مرکزی در سطح کشور گفت: افتخار می کنم که من هم متعلق به این استان هستم و این استان ظرفیت های متعددی در بحث توریسم ، گردشگری و فرهنگی دارد و این استان مهد مفاخر و مشاهیر بزرگان کشور از جمله رهبر کبیر انقلاب اسلامی است و در حوزه های زیارتی ، کشاورزی ،کارگری و صنعتی این استان جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و  برای این داشته ها و سرمایه ها باید کار بیشتر و مضاعف انجام دهیم .
وی با برشمردن اولویت‌های  کاری مدیران در رسانه ملی و شبکه‌های استانی گفت: باید زبان مردم باشیم ، رسانه باید پژواک مطالبات و خواسته های مردم باشد و یکی از جاهایی که باید صدای مردم شنیده و بازتاب داده شود رسانه ملی است.
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما  ادامه داد:  مردم عزیز هستند و اگر نسبت به سیاستی معترض هستند باید به آنها احترام بگذاریم و  فعالیت‌های رسانه باید امیدآفرین باشد و در عین حال خدمات مسئولان و دولتمردان را هم منعکس کند زیرا دولت برآمده از رای اکثریت مردم است و باید عملکرد و خدمات مسئولین در رسانه ملی منعکس شود و این از مصادیق امیدآفرینی رسانه است.
دکتر دارابی در ادامه افزود: رسانه باید مستقل و فراجناحی عمل کند و در حکم پدر برای جامعه باشد و در انتخابات پیش رو وظیفه صدا و سیما فراهم کردن مشارکت گسترده مردم و در سوی دیگر کمک به مسئولان نظارتی و اجرایی برای برگزاری انتخاباتی پرشور است .
وی  ادامه داد: باید نخبگان را در برنامه‌های رسانه ملی مشارکت دهیم و حضور نخبگان و ارتباط موثر با فرهیختگان تعالی رسانه را در پی خواهد داشت .
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما  بر تعامل و همکاری رسانه ملی با نهادهای مختلف در سطح استان تاکید کرد و افزود:  توسعه پایدار استان مهمترین رسالتی است که باید صدا و سیمای استان مرکزی آن را دنبال کند و تدوین پیوست رسانی توسعه استان از وظایف مدیران شبکه آفتاب است .
دکتر دارابی ادامه داد: از دیگر رسالت های رسانه ملی تبیین بیانیه گام دوم  رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید در مباحث رونق تولید، اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف و حفظ وحدت و همگرایی هم تلاش مضاعف صورت گیرد.
وی افزود: رسانه ملی باید مرجع و مکانی برای جمع شدن  نیروهای انقلابی باشد و آنتن رسانه  ملی باید در اختیار همه نیروهای وفادار به نظام و انقلاب و فارغ از گرایش‌های سیاسی  قرار گیرد چرا که ما عضو یک خانواده هستیم.
دکتر دارابی همچنین بر برنامه ریزی برای حفظ مخاطبان فعلی و افزایش مخاطبان جدید رسانه ملی تاکید کرد.