سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رسانه "مهر" ( سرویس Ip Media ) اوایل سال آینده در کشور راه اندازی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

رسانه "مهر" ( سرویس Ip Media ) اوایل سال آینده در کشور راه اندازی می شود

  مهندس لطف الله  سیاهکلی معاون رسانه های مجازی سازمان صدا وسیما در نشست یک روزه ای با عنوان  «کارکرد رسانه های نوین» در مشهد، گفت: رسانه "مهر" ( سرویس Ip Media ) اوایل سال آینده در کشور راه اندازی می شود.

 این سرویس توسط صدا و سیما و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با پهنای باند دو مگابایت از طریق ADSL یا فیبر نوری ارائه می شود.

آقای لطف ا... سیاهکلی افزود: در این رسانه های نوین مخاطبان به انواع تصویر، صدا، متن و فیلم از طریق یک دستگاه خانگی و خط تلفن دسترسی پیدا می کنند.

او تأکید کرد: این سرویس هم اکنون برای پنج هزار مشترک در تهران فراهم شده و همین تعداد در قزوین به طور آزمایشی تا پایان امسال به اشتراک گذاشته می شود و اوایل سال آینده در همه استان ها عملیاتی خواهد شد.

معاون رسانه های مجازی سازمان صدا و سیما تأکید کرد: این سرویس شامل کانال های رادیویی و تلویزیونی، برنامه های فیلم، کودک، بازی و سرگرمی و اینترنت است.

وی هدف از راه اندازی این رسانه را ایجاد آرایش رسانه ای جامع، نافذ و مؤثر در محیط مجازی، ارائه سرویس و خدمات بر بستر اینترنت و اینترانت، تولید و عرضه محتوای الکترونیکی و ارائه اینترنت پاک اعلام کرد.

 معاون رسانه های مجازی سازمان صدا و سیما، گفت: در رسانه های مجازی اندیشه های نو،برترو ناب  بسیار تأثیرگذار است.

آقای سیاهکلی ،گفت: یکی از ویژگی های رسانه های نوین ویژگی ارتباطی بودن آنها ست.

وی گفت: در رسانه های نوین هر کسی پیام دارد در واقع صاحب رسانه است.

معاون رسانه های مجازی سازمان صدا و سیما با تأکید بر ضرورت تولید محتوا در رسانه های نوین، گفت: باید تلاش کرد تا  ابر  یا شبکه اطلاعاتی در ایران راه اندازی شود.

آقای سیاهکلی افزود، سازمان صدا و سیما برای مشارکت مخاطبان درنهضت  تولید  محتوا گام های جدیدی برداشته است که آی پی مدیا و آی پی تی وی از آن جمله است. ایشان گفت:با این کار ایران از زوایای مختلف فرهنگی ، علمی ، اخلاقی ، دینی و... در مواجهه با سکولاریسم غرب که نا کارامدی خود را به اثبات رسانده ، میتواند پاسخگوی نیازهای ارتباطی  بوده  ودر این پروتکل رسانه ای  کارامدی خود را به اثبات برساند .

 حجت الاسلام نهاوندی مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی نیز در این کارگاه علمی و پژوهشی از رسالت رسانه دینی   که مبتنی بر رسالت الهی است،سخن گفت و داشتن سواد رسا نه ای و مدیریت در حوزه های فرهنگی  را برای جامعه امروز یک ضرورت دانست .  وی افزود:کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند باید از علوم ارتباطات و مباحث رسانه ای بهره مند شوند.وی تصریح کرد: سواد رسانه ای به معنی توان دستیابی به تحلیل ، ارزش گذاری و تولید رسانه در اشکال مختلف است . ایشان با اشاره به اینکه  دولت هاو حکومت ها بر اساس رسانه شکل می گیرند ،متذکر شد،باید به کارکرد های رسانه توجه داشت و اهمیت آن را شناسایی و بررسی کرد . نهاوندی از برگزاری همایشی  با عنوان  کارکردها ی  دینی رسانه  و تاثیر رسانه های دینی  در فرهنگ سازی، در آینده ای نزدیک خبر داد .

alt src=images/stories/1390/news/khorasanrazavi/other/hamayesh.jpg 
alt src=http://dpp.irib.ir/news/images/stories/1390/news/khorasanrazavi/other/hamayesh1.jpg