جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

رشد کمی و کیفی برنامه های رادیوهای استانی در تابستان 1392 - صفحه محتوایی خبر

 

 

رشد کمی و کیفی برنامه های رادیوهای استانی در تابستان 1392

نتیجه ارزیابی عملکرد شبکه های استانی صدای مراکز در تابستان امسال نشان از رشد قابل توجه کمی و کیفی تولیدات رادیویی مراکز دارد.

مدیرکل صدای استان ها با اعلام این مطلب با اشاره به نگاه کارشناسان و ارزیابان این اداره کل به شاخص های 14 گانه در ارزیابی برنامه ها در فصل تابستان گفت: کارشناسان اداره کل صدا به این منظور 875 برنامه تولیدی مراکز معادل 44282 دقیقه برنامه را ارزیابی کیفی کردند که این میزان ارزیابی نسبت به فصل بهار 25 درصد افزایش داشته است.

ابوالفضل معصومی فر از بررسی 1396 صورتجلسه ارزیابی برنامه های مراکز و ارزش گذاری آنها خبر داد و افزود: در این بخش نیز افزایش 23 درصدی نسبت به فصل بهار داشته ایم.

وی افزود: در این مدت کارشناسان این اداره کل 498 صورتجلسه طرح و برنامه مراکز، 490 ارتباط برنامه ای با شبکه های سراسری رادیویی، 1701 ارتباط بین استانی و برنامه های شبکه های استانی در جشنواره های ملی و بین المللی را ارزیابی کمی و کیفی و ارزش گذاری کرده اند.

معصومی فر بازشنوایی و ارزیابی کیفی کنداکتورهای پخش مراکز را از دیگر فعالیت های کارشناسان اداره کل صدا بیان کرد و افزود: برای ارزیابی دقیق برنامه های تولیدی مراکز کارشناسان این بخش کنداکتور پخش یک شبانه روز کامل مراکز را بر اساس 12 معیار تعین شده ارزیابی و ارزش گذاری کردند.

alt

وی مهمترین معیارهای این بخش را ارائه، پی گیری، دریافت، ارزیابی، آماده سازی، تکثیر و ارسال برنامه های تولید مراکز برای استفاده سایر شبکه های استانی در فصل تابستان بیان کرد و تصریح نمود: در رتبه بندی ارزیابی ها برخی مراکز با رشد قابل توجهی در جدول روبرو بودند که در این میان مراکز لرستان (18+)، ایلام (14+)، گلستان (13+)، مازندران (6+)، همدان (5+) قم (5+) رتبه بیشتری نسبت به فصل بهار در جدول رتبه بندی تغییر داشته اند.

مدیرکل صدای استان ها با قدردانی از تلاش معاونت های صدای مراکز در ارتقاء سطح کیفی برنامه ها یادآور شد، در تابستان امسال مراکز خراسان جنوبی در جایگاه اول رتبه بندی قرار گرفت و پس از آن صدای مرکز گلستان ، قزوین، مهاباد و چهارمحال و بختیاری در جایگاه دوم تا پنجم جدول قرار گرفتند.