سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رشد 15 درصدی پژوهش در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رشد 15 درصدی پژوهش در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی


انجام پژوهش در مرکز خراسان شمالی در سال 90 نسبت به سال قبل 15 درصد رشد داشته است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در سال   90 ، 5 پژوهش کاربردی در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی انجام شده که نسبت به سال قبل 15 درصد رشد داشته است .

بنا بر این گزارش در حوزه پژوهش نگاه مرکز، پژوهش های تولید محور است و در این راستا تلاش شده موضوعات پژوهش که در برنامه ها مورد استفاده قرار می گیرد و یا خود با عنوان یک مستند و فیلم تولید می شود در اولویت قرار گیرد .

در سال 90 پژوهشگری کوههای خراسان شمالی و نقش آنها در زندگی مردم با پژوهشگر علیرضا مهاجری به تولید مستند در این خصوص انجام شد.

از الاداغ تا تفتان با پژوهشگری مرتضی قنبر آبادی که به بررسی زندگی نامه شهید رجبعلی محمدزاده پرداخت نیز در مراحل برای استفاده در سریال و تله فیلم به همین مضمون است .

alt

پژوهش های بررسی وقایع و تحولات سیاسی و اجتماعی دوران حکمرانی سردار معزز خراسان شمالی به پژوهشگری دکتر مریم محمدی، بررسی ظرفیت های روستاهای هدف گردشگری در جذب توریست به پژوهشگری مجید نیکدل و پژوهش نقش و قابلیت بخش کشاورزی استان در افزایش اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر ها به پژوهشگری عزیز ا... رحیمی از دیگر عناوین پژوهش انجام شده در سال 90 است که دست مایه تولید برنامه های  مختلف رادیویی و تلویزیونی قرار گرفته است . وی ابراز امیدواری کرد درسال 91  بیش از 8 پژوهش کاربردی در مرکز انجام شود .