سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

رقابت مستندهای استانی درمسابقه جایزه بزرگ شهید آوینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رقابت مستندهای استانی درمسابقه جایزه بزرگ شهید آوینی

چهار فیلم مستند از تولیدات سیمای مراکز استان های صدا و سیما به بخش مسابقه چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، اعضای هیات انتخاب بخش مسابقه جایزه بزرگ شهید آوینی متشکل از آقایان محمد صدری، ابراهیم داروغه زاده، داریوش یاری، جهانگیر خسروشاهی و رضا دادویـــی، پس از بازبینی 348 فیلم مستند ارسالی به دبیرخانه این رویداد، 42 فیلم را برای رقابت در بخش مسابقه برگزیدند که از این میان چهار فیلم مستند "بازخوانی درس حکومت اسلامی امام" به کارگردانی محمد حامی،"بازی های تنهایی" اثر منوچهر رمضانی، "پیرها اگر نباشند" به کارگردانی پیروز کلانتری و "نوروز در نئور" اثرعبدالله عزیزی به ترتیب در مراکز قم، مرکزی، خراسان جنوبی و اردبیل تولید شده اند.

بنابراین گزارش در این بخش، مستندهای اجتماعی آسیب نگارانه، مستندهای دفاع مقدس، مستندهای مقاومت و پایداری، مستندهای پرتره و مستندهای سیاسی همسو با تفکر شهید آوینی، در قالب مصادیق امروزی پذیرفته شده و به بخش مسابقه راه یافته اند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهارمین دوره اهدای جایزه بزرگ شهید آوینی را با رویکرد پاسداشت مقام شامخ سیّد شهیدان اهل قلم، در روز 12 آبان ماه 1392 در تالار وحدت برگزار خواهد کرد.

alt