سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

رقابت هفت اثر استانی با بهترین مستندهای سال - صفحه محتوایی خبر

 

 

رقابت هفت اثر استانی با بهترین مستندهای سال

هیات انتخاب آثار بخش مسابقه ملی هشتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت 122 فیلم مستند را برای رقابت در بخش مسابقه جشنواره برگزید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها به نقل از دبیرخانه جشنواره سینما حقیقت این تعداد آثار از میان 850 اثر ارسالی به جشنواره انتخاب شده اند که در سه گروه مستند کوتاه، مستند نیمه بلند و مستندهای بلند با یکدیگر رقابت می کنند.

بنابراین گزارش در میان آثار راه یافته برای رقابت در بخش پایانی جشنواره هشتم سینما حقیقت در گروه مستندهای کوتاه و بلند آثاری از تولیدات مراکز استان ها حضور دارند. عبدالخالق طاهری از مرکز همدان با مستند ابوعلی سینا و سعادتعلی سعید پور از مرکز آذربایجان شرقی با مستند کوتاه سفالینه در گروه مستند های کوتاه با دیگر آثار رقابت می کنند.

در گروه فیلم های مستند بلند نیز 5 اثر  مستند از تولیدات مراکز حضور دارند، پلنگاب به کارگردانی مظفر حسینخانی هزاوه از مرکز اراک، حیات در رگ های سرد به کارگردانی فتح الله امیری از مرکز ایلام، سچانک به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری از مرکز سیستان و بلوچستان، سفر به آمادای به کارگردانی فرشاد افشین پور از مرکز همدان، مستند فیه ما فیه به کارگردانی صادق داوری فر از مرکز خرسان رضوی 5 اثری هستند که در هشتمین جشنواره سینما حقیقت با آثار دیگر رقابت می کنند.

alt

هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران در سینما حقیقت از نهم آذرماه امسال به مدت 8 روز همزمان با ولادت امام موسی کاظم (ع) در تهران برگزار می شود. شعار امسال جشنواره «حقیقت بهترین راهنماست» بر گرفته از سخنان حضرت علی (ع) است.