جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

رقابت 13 مستند سیمای استان ها در جشنواره سینما حقیقت - صفحه محتوایی خبر

 

 

رقابت 13 مستند سیمای استان ها در جشنواره سینما حقیقت

آثار راه یافته به بخش مسابقه هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت با حضور پررنگ آثار سیمای مراکز استانی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به نقل از دبیرخانه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در این دور از جشنواره  1000 فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 97 فیلم به بخش مسابقه ملی راه یافتند. در میان این آثار فیلم های تولیدی از سیمای مراکز استانی حضور دارند.

بنابراین گزارش در بخش مستند اجتماعی، فیلم "پیرها اگر نباشند" به کارگردانی پیروز کلانتری از مرکز خراسان جنوبی با دیگر آثار ارسالی رقابت می کند. در میان آثار ارسالی در بخش مستند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فیلم "این جمعه" به کارگردانی محمد رضا حاجی غلامی از مرکز کرمانشاه حضور دارد.

از مرکز سیستان و بلوچستان فیلم "میرزا" به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری در بخش مستند پرتره با دیگر آثار رقابت می کند. در مستند تاریخی دو اثر "بهار، نارنج، بی بهار نارنج " کار پویان کاظمی از مرکز فارس و "دیدار دوباره" به کارگردانی فرهاد و رهرام از مرکز سیستان و بلوچستان حضور دارند.

alt

در بخش مستند دینی و آئینی فیلم "خدایخانه "به کارگردانی فضل تاری از مرکز فارس در میان آثار راه یافته به بخش مسابقه قرار دارد. در مستند علمی و زیست محیطی آثار ارسالی از مراکز حضور پررنگی در بخش مسابقه دارند.

"پرندگان در سرزمین برف و آفتاب" کار فرشاد افشین پور از کهگیلویه و بویراحمد، "تا به بیرجند" اثری از مانی میرصادقی از خراسان جنوبی و فیلم "در پناه بلوط" به کارگردانی مهدی نور محمدی از مرکز ایلام با دیگر آثار رقابت می کنند. در مستند قوم شناسی، فیلم "اصفهان در بوق کارخانه ها" به کارگردانی بهروز ملبوس باف از مرکز اصفهان و " گلاف" کار مهدی رحمانی از مرکز خلیج فارس حضور دارند.

برپایه این گزارش دبیرخانه جشنواره سینما حقیقت آثار راه یافته دو بخش ویژه داستانی و سیاسی، اقتصادی به مرحله نهائی جشنواره را اعلام کرد. در این بخش هیات داروان 58 فیلم را بازبینی کردند که 9 فیلم برای رقابت در بخش فیلم های مستند داستانی انتخاب شدند. "بازی های تنهائی" فیلمی از منوچهر رمضانی از مرکز اراک و فیلم "چله" اثر محمود شاکری از مرکز خلیج فارس دو فیلمی هستند که در این بخش حضور دارند.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، 19 تا 26 آذرماه 1392 در شهر تهران برگزار خواهد شد.