جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

رمضان امسال شبکه شما طرح قرآنی «سابقون» را اجرا می‌کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

رمضان امسال شبکه شما طرح قرآنی «سابقون» را اجرا می‌کند


شبکه شما در طول ماه رمضان با طرح «سابقون» به جمع‌خوانی قرآن کریم در سراسر کشور می‌پردازد.

طرح جمع‌خوانی قرآن کریم با عنوان «سابقون» از برنامه‌های فاخر ماه مبارک رمضان در شبکه «شما» است. شبکه «شما» شبکه ملی استان‌ها بنا دارد در ایام ماه مبارک رمضان با هماهنگی 15 مرکز استان پوشش گسترده و غیرمتمرکزی به محافل بزرگ همخوانی فراگیر قرآن کریم در کشور دهد.

طرح «سابقون» که با هدف توسعه نهضت جمع‌خوانی قرآن کریم در شهرهای مختلف صورت خواهد گرفت، ضمن تقویت جلوه‌های حضور گروه‌های مختلف مردم در شهرهای گوناگون، استعدادهای موجود مراکز استانی صدا و سیما را برای مشارکت جدی در اجرای طرح‌های تلویزیونی نوگرا با هدف تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در رسانه ملی به نمایش می‌گذارد.

در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است پانزده شهر و مرکز استان در کشور پهناور ایران هر دو روز یکبار از طریق شبکه شما میزبان بینندگان در سراسر کشور باشد.

alt

در این مراسم که با مشارکت مراکز قرآنی سراسر کشور صورت می‌گیرد بهترین قاریان محلی دارنده عناوین ممتاز و بین‌المللی در ایران روزانه یک جزء از قرآن کریم را تلاوت می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود هر روز بیش از دو هزار نفر تلاوت کننده در محافل هم‌خوانی قرآن حضور داشته باشند.

این برنامه در ایام ماه مبارک ساعت 17 بطور زنده از شبکه «شما» پخش می‌شود.

شبکه «شما» از جمله شبکه‌های دیجیتالی نسل جدید رسانه ملی است که از طریق تلویزیون‌های دیجیتالی، دریافت کننده‌های (ست آپ باکس) و دریافت کننده‌های ام پگ فور با کیفیت بسیار بالا قابل دریافت است.

پیش از این مراسم، محافل با شکوه جمع خوانی قرآن در کشور فقط از شبکه‌های خراسان رضوی و قم پخش می‌شدند.