سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

روایت آزادیخواهی «بانوی سردار» در جهان بین - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت آزادیخواهی «بانوی سردار» در جهان بین

روایت آزادیخواهی «بانوی سردار» در جهان بین

 

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از اتمام مراحل تولید و آغاز پخش سریال بانوی سردار از شبکه استانی سیمای جهان بین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: دکتر افشارنیا گفت: تولید سریال فاخر تاریخی« بانوی سردار» که روایت گوشه ای از افتخارآفرینی سردار «بی بی مریم بختیاری» در مبارزه با استعمار انگلیس و استبداد رضاخانی است، پس از تأکید مقام معظم رهبری و با دستور رئیس رسانه ملی، در دستور کار صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری قرارگرفت و فرآیند ساخت آن با عنایت خداوند متعال هم اکنون به اتمام رسیده و آماده پخش شده است.

وی با اشاره به اينكه سردار بي‌بي‌مريم بختياري از مفاخر بزرگ ايران در تاريخ است و در منطقه مركزي ايران خصوصاً قوم بختياري زبانزد همه بوده است، گفت: شبکه استانی سیمای جهان بین به منظور آشنايي با زندگي سیاسی و اجتماعی اين بانوي مبارز، ظلم ستیز، آزادیخواه و فهيم و ارائه الگوي شایسته ای از زن ایرانی، این سریال را تولید کرده است.

مدیرکل صدا و سیمای استان از ويژگي‌هاي شخصيتي اين بانوي مبارز ياد كرد و گفت: بي‌بي‌مريم، تنها زن سردار ایرانی و از فعالان جریان مشروطه است که با درك عميقي که از تحولات منطقه و دسيسه استعمارگران داشته، سال‌ها در مقابل اين استعمار و استبداد وابسته به اين استعمار كه حكومت پهلوي اول بود ايستادگي و مبارزه كرده است و در سریال12 قسمتی «بانوی سردار» بخشی از زندگی و شجاعت های بی بی مریم به عنوان یک بانوی اصیل ایرانی به تصویر کشیده شده است.

آقای افشارنیا با اشاره به اینکه پژوهش و نگارش این سریال از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و نویسندگی و کارگردانی اثر را پرویز شیخ‌طادی و تهیه کنندگی آن را سعید مرادی بر عهده داشتند، افزود: بازیگران و هنرمندان مطرح و شناخته در این اثر نقش آفرینی کردند و در تولید این سریال از لوکیشن‌های مختلفی از جمله مکان‌های طبیعی و همچنین شهرک‌های سینمایی استفاده شده است.

وی با قدردانی از شخصیت ها، سرآمدان، نخبگان و فعالان رسانه ای بختیاری که با رایزنی و نقدهای دلسوزانه در تولید این اثر فاخر رسانه استانی را یاری رسانده اند، افزود: سریال «بانوی سردار» از 23 مرداد هر شب ساعت 22 به مدت 40 دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود و از29 مرداد نیز از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن خواهد رفت.

مدیرکل صدا و سیمای استان همچنین به موفقیت این اثر فاخر تاریخی در بیست و دومین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها که از25 تا 27 مرداد در بجنورد برگزار خواهد شد، اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام اولیه نتایج، سریال «بانوی سردار» پنج رتبه برتر این جشنواره را به خود اختصاص داده است.