جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

روایت رشادت های «سردار فاتح» قزوین در قالب مستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت رشادت های «سردار فاتح» قزوین در قالب مستند

صداوسیمای مرکز قزوین زندگی شهید رضا حسن پور قائم مقام وجانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب را به  تصویر می کشد.  

  در این مستند که با همکاری صداوسیمای مرکز قزوین و سپاه صاحب الأمر استان تهیه می شود گوشه هایی از زندگی شهید رضا حسن پور قائم مقام  وجانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب به تصویر کشیده خواهد شد.

مستند تلویزیونی «سردار فاتح» با هدف زنده نگهداشتن یاد وخاطره ی شهدا، آشنایی نسل جوان با سرداران دفاع مقدس و تبیین آرمان ها و دستاوردهای دفاع مقدس، در شبکه ی استانی سیمای مرکز قزوین تهیه و تولید می شود

مستند تلویزیونی «سردار فاتح» در گفتگو باخانواده شهید رضاحسن پوردر شهر قزوین وهمرزمانش درمناطق عملیاتی جنوب کشور رشادت ها و از خودگذشتگی های وی را بازگو خواهد نمود.

مستند تلویزیونی «سردار فاتح» به تهیه کنندگی حسین حسینی به مدت 30دقیقه در شبکه ی استانی سیمای مرکز قزوین تولید خواهد شد.

شهید رضا حسن پور ، در سال 1339 در تهران بدنيا آمد و بدلیل تعلق داشتن اصالت خانوادگی اش به قزوین در هفت سالگی به همراه خانواده اش به قزوین بازگشت.

alt 

  وی با توجه به حضورش در دوران نوجوانی و جوانی در قزوین و تقارن این دوران با جریان های انقلابی همراه انقلابیون در تظاهرات و راهپیمایی های انقلابی علیه رژیم منحوس پهلوی حضور داشت، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در سال 58 به عضویت رسمی سپاه پاسداران قزوین درآمد و با آغاز جنگ بعنوان سربازی وفادار و پیرو رهبر عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.

درپی رشادت ها و ازخودگذشتگی های شهید رضا حسن پور در جبهه ها ی نبرد در عملیات های رمضان و بیت المقدس بعنوان فرمانده گردان ، در عملیات والفجر مقدماتی بعنوان فرمانده ی تیپ و در عملیات خیبر بعنوان قائم مقام وجانشین لشگر 17 علی ابن ابیطالب منصوب شد. شهيد رضا حسن پور ، پس از عمري مجاهدت در راه اعتلاي كلمه الله سرانجام در روز 14 اسفند ماه 1362 سه روز قبل از شهادت محمد ابراهیم همت در عمليّات خيبر در جزيرة مجنون به درجه ی رفیع شهادت رسید.