سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

روایت زندگی میرعماد به زبان انیمیشن از قاب شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت زندگی میرعماد به زبان انیمیشن از قاب شما

مجموعه انیمیشن بشنو از نی به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد صفار در 13 قسمت 11 دقیقه ای که به سفارش صدا و سیمای مرکز قروین تولید شده، از شبکه شما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این مجموعه روایت بخشی از زندگی میر عماد حسنی قزوینی خطاط و خوشنویس دربار صفوی است که به خصوصیات اخلاقی ایشان و اهمیت خط نستعلیق به عنوان عروس خطوط فارسی می پردازد .

بشنو از نی به دورانی از زندگی میر عماد می پردازد که وي در اصفهان و در دربار صفوی مشغول گسترش هنر ناب خوشنویسی است. بدخواهان و کج نظران قصد دارند تا هنر این گرانقدر را در بین اذهان عمومی و پادشاه کم اثر معرفی نمایند. اما میر عماد با صبر و شکیبایی که از صفات اصلی هنرمندان خوشنویس است با جلوه های زیبا و موثر توطئه آنها را خنثی می کند و هنرش را معرفی می نماید .

یکی از ویژگی های این مجموعه تعادل مناسبی است که از نظر اکشن، دراماتیک و کمدی همراه با لوکیشن های شهری دوران صفوی از جمله عالی قاپو اصفهان است که شکل طراحی آن در سبکی جدید است .

alt

گفتنی است : این مجموعه هر روز ساعت 15:45 تا 16 از شبکه شما روی آنتن می رود. عوامل تولید انیمیشن بشنو از نی عبارتند از:

تهیه کننده و کارگردان: محمد صفار / نویسنده : کوروش برزگر /  مشاور فیلمنامه: کریم سربخش / ناظر کیفی: شهرام حاجی میز صادقی / طراح کانسپت و کاراکتر: کیان کیانی / مدل سازان: رضا صفار، سامان عبدی نژاد، حسین سرآبادانی / انیماتور ها: علیرضا مرتضوی ،سامان عبدی نژاد ،امین صفار / مدیر دوبلاژ: اشکان صادقی، دیانوش آصف وزیری / نورپردازی و رندرینگ: علیرضا سیاح.