جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

روایت قصه ی محلی توسط سواری درغبار - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت قصه ی محلی توسط سواری درغبار


تله فیلم سوار در غبار به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی و نویسندگی علی عروجی در صدا و سیمای مرکز زنجان تهیه و تولید می شود.

وی در خصوص داستان این تله فیلم بیان داشت:  اصلان بیگ و طغرل بیگ دو خان ظالم بر سر قطعه زمین مرغوبی اختلاف دارند آن دو قرار می گذارند تا مسابقه ای بین سوارکاران دو روستا برگزار شود و برنده مسابقه مالک زمین را مشخص کند . با ورود علیار جوان که سوارکار ماهری است و به دنبال کار می گردد مدعی سومی برای زمین پیدا می شود .

 عروجی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه پیش تولید این تله فیلم به مدت یک ماه طول کشیده است گفت: تصویربرداری تله فیلم سوار در غبار به مدت بیست روز انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مراحل پایانی تصویربرداری انجام می گیرد افزود: با توجه به اینکه تدوین همزمان تله فیلم هم صورت می گیرد پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه سال جاری تله فیلم سوار در غبار آماده پخش شود.

وی با بیان بخشی از ویژگی های تصویری این تله فیلم تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت های هنری فولکلوریک آذری و استفاده از استعدادهای بومی و زیبایی های معماری محلی بخشی از ویژگی های مهم این تله فیلم است.

گفتنی است: جعفر دهقان ـ آتش تقی پور ـ محمد ژاله ـ مشهود ابراهیم خانی ـ لیلا قلندری از بازیگران این تله فیلم می باشند.

فرخ مجیدی تصویربرداری و امیربکان آهنگسازی این تله فیلم را برعهده دارند.

alt

alt