جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

روایت نقاش هنرمند دفاع مقدس در مستند تلویزیونی راوی رنگ ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت نقاش هنرمند دفاع مقدس در مستند تلویزیونی راوی رنگ ها

روایت نقاش هنرمند دفاع مقدس در مستند تلویزیونی راوی رنگ ها

 

شبکه ی استانی سیمای مرکز قزوین زندگی نقاش هنرمند دفاع مقدس را در مستند تلویزیونی راوی رنگ ها بازگو می کند.
بگفته ی آقای معصومی فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین این مستند با هدف معرفی تلاش های خالصانه ی آقای مجید مقصودی هنرمند متعهد و انقلابی استان در دوران دفاع مقدس و نیز معرفی آثار خلق شده از وی در سیمای مرکز قزوین تولید می شود.
آقای معصومی فر گفت: در دهه 60 که هیچگونه امکانات چاپ تصویر در استان نبود؛ زنده یاد مجید مقصودی با بهره گیری از هنر و توان خود تصاویر بسیاری از شهدای دفاع مقدس استان را با چیره دستی و تبحر خود ترسیم می کرد که این آثار اکنون در بسیاری از خانه های شهدا موجود است.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین افزود: دراین مستند علاوه بر معرفی آثار زنده یاد مقصودی؛ زندگی هنری وی نیز بصورت گذار برای مخاطبان تشریح می شود.
زنده یاد مجید مقصودی که در یکم شهریور ماه 1342 خورشیدی در طالقان چشم به جهان گشود، در نوجوانی از طالقان به قزوین مهاجرت کرد. او در دهه 50 خورشیدی، فنون نقاشی را نزد "استاد ابوالفضل دل زنده" در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانِ قزوین فرا گرفت؛ در طول هشت سال دفاع مقدس او از چهره 3000 شهید سرافراز قزوین نقاشی کشید و به جرات می‌توان گفت مجموع آثاری که ایشان از شهدا خلق کرده به 7000 نقاشی می‌رسد.
آقای معصومی فر گفت: مستند تلویزیونی راوی رنگ ها به تهیه کنندگی نیما حسن بیگی به مدت 40 دقیقه در سیمای مرکز قزوین تولید می شود.