سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

روایت چهل سال ایستادگی در شبکه مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت چهل سال ایستادگی در شبکه مازندران

روایت چهل سال ایستادگی در شبکه مازندران


برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از بهمن ماه سال 1396در مراکز استانها آغاز و برنامه‌های متنوعی در همین راستا تهیه و تدوین شده است. برهمین اساس سیمای مازندران ویژه‌برنامه‌هایی را با رویکرد موضوع چهل سالگی انقلاب دردست تهیه و پخش دارد.
برنامه تاش به موضوع گفتمان انقلاب، تروریسم در چهاردهه عمر انقلاب و توطئه‌های استکبار جهانی باموضوع پیشرفت و دستاوردهای چهل ساله انقلاب درحوزه علم و فناوری و ایجاد پارک‌های علم و فناوری دراستان می‌پردازد. تولید مستند مدافع حرم، سفر بهانه تو بود (شهید کریمیان) این برنامه با ساختار مستند داستانی به بازسازی زندگی شهید طلبه و نخبه استانی مدافع حرم محمدامین کریمیان که در کشور سوریه با عضویت در تیپ فاطمیون در مبارزه با گروه¬های تکفیری به شهادت رسیده می‌پردازد، تولید مستند وارث یا اردی بهشتی (شهید رادمهر) براساس زندگی¬نامه شهید مدافع حرم محمود رادمهر از طریق لشگر 25 کربلای مازندران به سوریه اعزام شده و فرماندهی یگان توپخانه را برعهده داشت و در اردیبهشت سال 95 در خانطومان به شهادت می رسد، مستند عمو رحیم (شهید کابلی ) و یک مستند عالم روحانی (زندگی نامه آیت ا... هادی روحانی، برنامه کارنامه که با حضور استانداران بعد از پیروزی انقلاب تولید شده و هر یک به بیان توضیح و پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... استان در دوره‌های خود می‌پردازند، دلدادگان آزادی (نقش آفرینان انقلاب اسلامی) سه برنامه 25 دقیقه‌ای، چهل کتاب40 برنامه  دو دقیقه‌ای، خیابان انقلاب 13 برنامه 15 دقیقه‌ای، دستاوردهای انقلاب یک برنامه30دقیقه، سرود انقلاب 2 برنامه 5 دقیقه‌ای، ویژه هفته بسیج 7 برنامه 50  دقیقه، عطر انقلاب(ویژه دهه فجر) 12 برنامه 70 دقیقه، ویژه برنامه 6 بهمن آمل30 دقیقه، جشن انقلاب (راهپیمایی22بهمن) یک برنامه 120 دقیقه‌ای از پیش بینی شده شش ماهه دوم سیما درحضوص چهل سالگی انقلاب هست و... از جمله ویژه برنامه‌های سیمای مازندران هست که با وجود پخش‌آن درشش ماهه اول در دستورکار شش ماهه دوم نیز با موضوع چهل سالگی انقلاب خواهد بود.
صدای مازندران نیز با تولید و پخش مسابقه چهل¬چراغ با موضوع تاریخ و مبانی انقلاب با حضور اقشار مختلف جامعه، تولید مستند انقلابی آیت‌ا... فاضل استرآبادی که شامل زندگی‌نامه و تأثیر مبارزات انقلابی ایشان در استان مازندران، تولید نمایش ده قسمتی یک شهر هزارسنگر، مرحله پایانی تولید مستند یک شب یک شهر حادثه ششم بهمن آمل، برنامه سالهای جوانی با موضوع حفظ و صیانت از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام برای جوانان، برنامه راه روشن که بصورت مستند هفته‌ای یک برنامه تهیه و پخش می‌شود که به دستاوردهای انقلاب در عرصه‌های مختلف می‌پردازد، میزگرد هفته با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه به چالش‌های فراروی موفقیت و پیشرفت‌های بیشتر در عرصه های مختلف می‌پردازد، برنامه روستا در مازندران به برکات انقلاب در روستاها و مناطق محروم می‌پردازد، معرفی کتب انقلابی و سیر ادبیات انقلاب هر شب در برنامه شباهنگام (به مدت150دقیقه)، برنامه نسل نو خاص نوجوانان با داستانها و مرور خاطرات نوجوان که در سن مدرسه برای پیروزی انقلاب جان‌فشانی کردند (به مدت240 دقیقه)، تولید مستند شاعر شالیزاراز زندگی‌نامه شاعر انقلابی سلمان هراتی (به مدت 30 دقیقه)، تولید مستند کوچه-های خاطره به واقعه 18دی مردم ساری که علیه رژیم شاه قیام کرده بودند پرداخته است، اتمام مطالعات و آغازضبط گزارش مستند شهیدآباد شهر بهشهر که با40 شهیددردوران انقلاب ودفاع مقدس به عنوان یک روستای نمونه در استان مازندران شناخته شده است، نامه‌ای به جای لالایی؛ نامه‌های دختر نوجوانی که به پدر شهید مدافع حرمش می نویسد و در آن از زبان پدر ارزشهای انقلاب و دفاع از آن را یادآوری می کند. این مینی فیچر با هدف نکوداشت چهلمین سال انقلاب است، تولید10 برنامه30دقیقه‌ای نمایش راز باران با موضوع دسیسه‌های دشمنان برای ضربه‌زدن به صفوف متحد مردم و نگاهی به گذشته روستاهای استان مازندران، تولید وپخش30برنامه کوتاه 7دقیقه‌ای ما می‌توانیم باهدف معرفی توانمندی‌های اقتصادی وصنعتی و کارآفرینان استان کاری از پخش رادیو مازندران و... به موضوع چهل سالگی انقلاب پرداخته است.
خبر مرکز هم در برنامه‌هایی چون: گفتگوی ویژه خبری، تولید و پخش گزارش‌ها و مستندهایی همچون:گزارش مستند «تولید برنج سه گانه در مازندران با دانش هسته‌ای»، گزارش تولید «ماهی قزل آلا با ایمنی بالا»، گزارش دستاوردهای خود باوری،گزارش پاسخی به ویدئوهای نتانیاهو و... به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی می‌پردازد.
معاونت فضای مجازی نیز با تولید یک برنامه موشن‌گرافی با موضوع دستاوردهای انقلاب، پادکست 5 برنامه به مدت20دقیقه با موضوع راه امام، کلام امام، پنج قطعه عکس نوشته، دو قطعه نماهنگ 5 دقیقه‌ای در مجموع10 دقیقه با نام ایران سرافراز، برو برو مه یار، تولید 2 قطعه کلیپ ارزشی انقلابی (او آسمانی بود– استقلال آزادی)، ضبط مستند روایت یاران قسمت دوم به موضوع مبارزات قبل از انقلاب مردم درشهر ساری می‌پردازد.
واحد موسیقی نیز پیش‌بینی یک موسیقی 7 دقیقه‌ای با عنوان «شکوه انقلاب» با ساختار ارکسترال را در شش ماهه دوم درحضوص چهل سالگی انقلاب دارد.
واحد پژوهش هم کارهای پژوهشی چون: دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی ایران در استان مازندران، فهم مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی در مرکز استان مازندران، شناخت جایگاه مساجد در انقلاب اسلامی و تداوم آن در استان مازندران،-شیوه‌های باورپذیرکردن دستاوردهای انقلاب دراستان مازندران وراهکارهای رسانه‌ی ارتقاءآن و ... به انجام رساند و بعضی پروژه‌های دیگر را دردستورکار خود دارد.