حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

روح الله فخرو کارگردان برگزیده مرکز سمنان - صفحه محتوايي مصاحبه

 

 

مصاحبه

روح الله فخرو کارگردان برگزیده مرکز سمنان

روح الله فخرو کارگردان برگزیده مرکز سمنان

 

روح الله فخرو (بهترین کارگردان برای مستند " بابا آب داد" با موضوع دفاع مقدس)

تاثیر جشنواره را در شناسایی استعداد های مراکز چگونه ارزیابی میکنید؟

به نظر من جشنواره فرصت مناسبی برای شناسایی استعداد هاست اما این امر در یک قدم ابتدایی باقی مانده است. امیدوارم این امر به یک بلوغ لازم برسد مخصوصا برای افرادی که در ابتدای راه هستند.

به نظر شما برگزاری این جشنواره چه تاثیری در رقابت موثر بین مراکز خواهد داشت؟

کسب جوایز و رقابت بین مراکز یک امر نسبی است. به نظر من مرکزی موفق است که بتواند نظر مخاطبان خود را جلب کند نه اینکه جوایز بیشتری را کسب کند. هم اکنون رقابت در جشنواره به  آفت بزرگی تبدیل شده چرا که برخی از  مراکز به فکر تولید آثار جشنواره ای هستند و ممکن است از کسب رضایت مخاطبین غافل شوند.

به عنوان یک هنرمند توقع شما برای تولید آثار فاخر بیشتر در چه زمینه ای می باشد؟

قطعا دغدغه من و همه کسانی که به دنبال تولید آثار خوب و تاثر گذار هستند این است که جشنواره برای کسانی که آثارشان راه یافته و یا انتخاب شده در سال های آتی یک حمایت ویژه از لحاظ مالی و یا از لحاظ سخت افزاری صورت پذیرد تا ضمن تشویق آثار فاخری توسط این افراد تولید شود .

نظر مردم و مخاطبان در انتخاب آثار راه یافته به جشنواره را تا چه حد مهم و تاثیر گذار می دانید؟

از آنجایی که رسانه برای مردم تاسیس شده ، به نظرم رضایت مردم از آثار جشنواره یک امر جدی و مهم است. امیدواره در جشنواره تولیدات مراکز هم به جایی برسیم که مانند خیلی از جشنواره های ملی و بین المللی ، بخشی برای نظر و آراء مردم گذاشته شود. و یک سری آثار طبق نظر و رای مردم انتخاب شوند.

برای برگزاری هر چه با شکوه تر و مفید تر جشنواره تولیدات، چه راه کارهایی را پیشنهاد می کنید؟

به نظرم برای اینکه جشنواره برای شرکت کنندگان تاثیرگذاری لازم راداشته باشد باید در طول برگزاری جشنواره آثار انتخاب شده به نمایش دربیاید .درست است که زمان برگزاری بسیار محدود و تعداد آثار زیاد است اما وقتی ما بدنبال اهداف خوبی هستیم باید اثار دیده شوند. و این عدم نمایش آثار، جشنواره را بیشتر به یک نمایشگاه یا یا موزه ای شبیه کرده است که عده ای دور هم جمع میشوند بدون اینکه هیچ شناختی نسبت به هم و آثار هم پیدا کنند.

جشنواره اگر نتواند من سمنانی را به یک ایلامی یا یک تبریزی معرفی کند و آثارمان را به هم بشناساند چگونه میتواند فرصتی فراهم نماید که ما با هم تعامل داشته باشیم؟ نمایش آثار حتی بسیار محدود بهترین نسخه ای است که می شود برای جشنواره تولیدات مراکز پیچید و این چیزی است که واقعا مغفول مانده .