جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

روزی به یاد حافظ - صفحه محتوایی خبر

 

 

روزی به یاد حافظ

اعلام برنامه های یاد روز حافظ در صدا و سیمای فارس

روزی به یاد حافظ

صدا و سیمای مرکز فارس ویژه برنامه های متنوعی را برای یاد روز حافظ تولید و آماده پخش کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این برنامه ها باتوجه به برگزار نشدن مراسم بزرگداشت این شاعر نامی به دلیل شیوع ویروس کرونا، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به گونه ای تولید شده است که مخاطبین شبکه استانی از طریق برنامه های این شبکه با حال و هوای مجموعه حافظیه ارتباط برقرار کنند.

معاون سیمای مرکز فارس گفت: ویژه برنامه های بزرگداشت حافظ از شنبه 19 مهر با دعوت از حافظ پژوهان، شعرا و اساتید برجسته ادبیات آغاز شده است.

باغبانمنش اضافه کرد: برنامه یاد روز حافظ با نام "سر حافظ" از صبح بیست مهر به صورت مستقیم از شبکه فارس و شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

پخش برنامه " می بی غش " ،  تشریح ابیات و غزلیات حافظ توسط مرحوم آیت الله حائری شیرازی، تصنیف و شعر خوانی مرحوم رضوی سروستانی در حافظیه، پخش مستند ایران و نماهنگ و موزیک تصویر حافظیه از دیگر برنامه های سیمای فارس دراین روز است.

جمالی معاون صدای مرکز فارس از پخش زنده برنامه " خلوتگه رندان" در روزهای نوزده و بیست مهر از رادیو فارس خبر داد و گفت: پخش بیانات مقام معظم رهبری در کنگره بین المللی حافظ در سال 67، حافظ راز، از وایمار تا شیراز و مهمان شیراز از ویژه برنامه های این روز در رادیو فارس است.

خورشید سوار معاون فضای مجازی صدا و سیمای مرکز فارس تولید و انتشار پوستر، عکس نوشت و استوری با موضوع زاد روز حافظ، انتشار نماهنگ بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حافظ، انتشار تصنیف خواننده ها با موضوع حافظ و تولید موشن گرافیک حافظنامه را از برنامه های این معاونت اعلام کرد.

کرمی معاون خبر صدا و سیمای فارس نیز تولید چندین گزارش تولیدی با رویکرد زندگی و اشعار حافظ و موضوع آراستگی به مهر که به ابعاد اجتماعی و کاربردی اشعار حافظ می پردازد و پخش این گزارش ها از اخبار شبکه های سراری را از اقدامات این معاونت به مناسبت بیستم مهر برشمرد.