جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از طرح های فنی و رسانه ای مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از طرح های فنی و رسانه ای مرکز خراسان شمالی

با حضور استاندار و قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد  لینک NEC صدا و سیمای خراسان شمالی به  بهره برداری و  3 اثر  پژوهشی و 4 اثر موسیقی رونمایی شد.

به گزارش روبط عمومی صدا وسیمای خراسان شمالی با افتتاح و بهره برداری از این پروژه که با هدف سیگنال رسانی پایدار شبکه های سراسری رادیویی و تلویزیونی اتفاق افتاده است در صورت قطعی ماهواره هیچ گونه خللی در امر سیگنال رسانی تمامی شبکه های سراسری و استانی رخ نخواهد داد.

لینک NEC صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال به همت واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای معاونت فنی شبکه اترک به بهره برداری رسید.

سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی در مراسم افتتاح این طرح، بهره برداری از این پروژه را موجب توسعه و تقویت پایدار سیگنال رسانی صدا و سیمای استان دانست و این موضوع را گامی مهم در راستای ممانعت از ایجاد اخلال در شبکه های تلویزیونی توسط بیگانگان برشمرد .

alt

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی نیز در این مراسم با بیان اینکه افتتاح لینک NEC این مرکز با مدرن ترین و به روز ترین تجهیزات فنی دنیا صورت گرفته است افزود: سیگنال رسانی پایدار شبکه های سراسری رادیویی و تلویزیونی با چنین تجهیزاتی مدرنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بحمدالله در شرایط کنونی با بهره برداری از لینک NEC به این مهم دست یافته ایم .

همچنین استاندار خراسان شمالی به همراه امام جمعه بجنورد و قائم مقام نماینده ولی وفقیه در استان از سه دستاورد پژوهشی واحد آموزش و پژوهش مرکز با عناوین " معرفی محصولات بومی و محلی استان خراسان شمالی " اثر مرتضی قنبرآبادی و محمد ایزانلو ، " مفاخر و مشاهیر استان خراسان شمالی " به نویسندگی خلیل باقری مشک آبادی و " نقش صدا و سیمای اترک در توسعه گردشگری خراسان شمالی " کاری از مریم محمدی رونمایی کردند .

در ادامه  رونمایی از چهار اثر موسیقایی محلی فاخر با عنوان های " لبخند خدا " اثری از امیر بدیعی ، " بهارانه " با صدای حجت اشرف زاده ، " یوسف و یعقوب " اثری از استاد عیسی قلیپور و " گلال منا " با صدای استاد سهراب محمدی در بازدید از شبکه رادیویی و تلویزیونی اترک بود .

پرویزی استاندار خراسان شمالی تولید و ثبت آثار برجسته و فاخر در حوزه های موسیقی و پژوهش را موجب شناساندن هرچه بیشتر خطه خراسان شمالی دانست.

حجت السلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد نیز گفت: ثبت و نگارش آثار پژوهشی و علمی در حوزه استان خراسان شمالی و استفاده از آنها در تولیدات صدا و سیما سبب تنوع بخشی و غنی تر شدن برنامه های شبکه اترک خواهد شد .

احمد مهدوی نیز با اشاره به فرارسیدن سالروز سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی، تلاش شبانه روزی همکاران واحد شعر و موسیقی مرکز در ایام سفر تاریخی مقام معظم رهبری به خطه خراسان شمالی را یادآور شد و کسب افتخارات پیاپی در این واحد و انعکاس آثار و نتایج آن در شبکه های سراسری را مرهون استفاده از ظرفیت غنی موسیقایی منطقه دانست.

alt

alt