جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از مجموعه مستند "از آن روزها" از تولیدات شبکه خاوران - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از مجموعه مستند "از آن روزها" از تولیدات شبکه خاوران

رونمایی از مجموعه مستند

 
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، در مراسمی با حضور رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وقائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ،استاندار و نماینده ولی فقیه در استان از مجموعه مستند "آن روزها" از تولیدات سیمای مرکز خراسان جنوبی رونمایی شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان در این مراسم با بیان اینکه صدا و سیما استان در کنار سایر شبکه های سراسری و استانی برنامه های مختلفی را تولید کرده است گفت: مجموعه مستند "ازآن روزها "از تولیدات فاخر مرکز از نظر هنری و فنی است که در 5 قسمت  و به مدت 220 دقیقه پنچ شخصیت مبارز و موثر در روند تاریخ انقلاب در استان را معرفی می کند.
مهندس علیرضا آینه دار گفت:آیت الله سید حسن تهامی ،حجت الاسلام فردوسی پور،حجت الاسلام آفتابی،غلامحسین بازاری و شهید امین زاده از شخصیت هایی هستند که در این مستند به مخاطبین معرفی می شوند.
وی همچنین با بیان اینکه هرکدام از این شخصیت از مبارزین شهرستان های مختلف بودند گفت: در روزهای آینده از این مستند ها در شهرستان های مختلف رونمایی خواهد شد.
 هر قسمت از مجموعه مستند "از آن روزها" به مدت 45 دقیقه روزهای ماندگار انقلاب اسلامی تاثیرگذاری شخصیت های  انقلابی استان در روند انقلاب روایت می کند.
در قسمت اول این مستند بخشی از فعالیت های مبارزاتی شهید دکتر مهدی امین زاده اهل قاین و از شهدای هفتم تیر و فعال در راه اندازی حزب جمهوری،  همچنین از دوستان صمیمی شهید بهشتی و معاون وقت وزارت بازرگانی  و در قسمت دوم فعالیت مبارزاتی مرحوم آیت الله تهامی مرجع بزرگ تشیع ، شاگرد آیت الله نائینی از فعالان انقلاب و یاران امام، طرفدار حرکت امام در سال های اولیه انقلاب را به تصویر می کشاند.
قسمت سوم این مستند ، روایت کننده تلاش اهالی بازار بیرجند برای پیروزی انقلاب به روایت حاج غلامحسین بازاری راوی انقلاب در شهر بیرجند و قسمت چهارم  آن بیان کننده ناگفته هایی  از زندگی ، مبارزه و سختی هایی که تابحال بازگو نشده از حجت الاسلام فردوسی پور یار امام در روزهای سخت و در دوران تبعید امام  است و در قسمت پنجم  مستند  از آن روزها، تلاشهای روحانی پرتلاش مرحوم حجت الاسلام آفتابی، در آگاه سازی مردم قبل از انقلاب بویژه در مناطق روستایی و منطقه درح و لانو و تلاش او در آماده سازی استان برای سفر مقام معظم رهبری را روایت می کند.
حجت الاسلام آفتابی که در آن زمان مسئول عقیدتی ، سیاسی انتظامی بیرجند بود یک روز قبل از سفر مقام معظم رهبری به بیرجند براثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
این مستند دهه فجر از شبکه استانی خاوران  پخش خواهد شد.