جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از مجموعه مستند شهدای مدافع حرم استان در یادآواره شهدای خانواده صداوسیما و شهدای مدافع حرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از مجموعه مستند شهدای مدافع حرم استان در یادآواره شهدای خانواده صداوسیما و شهدای مدافع حرم

رونمایی از مجموعه مستند شهدای مدافع حرم استان در یادآواره شهدای خانواده صداوسیما و شهدای مدافع حرم

 

همزمان با هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء بسیجی، در آئینی از خانواده های شهدا منسب به صداوسیما و مدافع حرم تجلیل و از سه مستند تولید شده مرکز زنجان رو نمایی شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان دراین یادواره با اشاره به گسترش تفکر بسیج در منطقه ، گفت: پایداری و ایستادگی جبهه مقاومت در برابر مثلث شوم عبری، عربی و غربی نیز با تفکر بسیجی حاصل شده است.

آیت الله خاتمی با بیان دوراندیشی و ژرفای دیدگاه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای حفاظت از نظام نوپای اسلامی در سال اوایل انقلاب، گفت: فرمان تشکیل بسیج در سال 1358 و  یک سال پیش از آغاز جنگ دفاع مقدس، نشان از آینده‌نگری و دشمن‌شناسی امام خمینی(ره)و ضرورت ایجاد یک نیروی توانمند مردمی متشکل از جوانان برای حفظ انقلاب در برابر توطئه های دشمنان بوده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان هم در این مراسم با بیان اینکه بسیجی بودن افتخار بزرگی است که خداوند نصیب همه ما کرده است، گفت : فرمایش دیروز مقام معظم رهبری در اجتماع بسیجیان حکایت از اعتقاد عمیق و تکیه رهبر فرزانه بر بسیج برای مقابله با دسیسه های دشمنان  است.

آقای لطیفی افزود : بر خود می بالیم که مردم زنجان در حرکتی خودجوش در هوای سرد و برفی ولایتمداری خود را با شکوه هرچه تمام به نمایش گذاشتند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان هم در این مراسم با قدردانی از زحمات کارکنان و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز زنجان در تهیه و پخش برنامه های ارزشی با محوریت دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به ذکر خاطراتی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت : مقید بودن به حلال و حرام، ساده زیستی و اهتمام بر اقامه نماز از مهمترین ویژگی های شهدا بوده است.

سردار کرمی نیز با قدرانی از حرکت ولایی و ضد استکباری مردم زنجان افزود : همانطور که مردم زنجان در دوران هشت سال دفاع مقدس با مجاهدت خود و همواره پیشقدم بودند، در خنثی کردن فتنه 98 هم به صورت خودجوش به میدان آمدند .

در این مراسم از 3 مستند زندگینامه شهدای مدافع حرم استان رونمایی شد.  این سه مستند که امروز رونمایی شدند «سر، ز ِ مین پاک است» با موضوع زندگی نامه شهید داود مرادخانی ، «از غرب طلوع می کند» در خصوص زندگی نامه شهید رحمان بهرامی و «ابوزینب» مربوط به زندگی نامه شهید خیرالله صمدی نام داشتند که در صدا وسیمای مرکز زنجان تهیه و تولید  شده است .