سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰

رونمایی از مستند شهید مدافع حرم خراسان جنوبی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از مستند شهید مدافع حرم خراسان جنوبی

رونمایی از مستند شهید مدافع حرم خراسان جنوبی

 

طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان لشگری و کشوری استان، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا و مدیرکل بانوان مجمع بین المللی تقریب مذاهب اسلامی از مستند شهید مدافع حرم خراسان جنوبی استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی، پای پرواز عنوان مستند 70 دقیقه ای از زندگی شهید مرتضی بصیری پور اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی است . نویسنده، محقق و کارگردان این مستند امین کاشرفی است.

مراحل تحقیق این مستند 3 ماه و نیم طول کشیده و فیلنامه آن هم  بر اساس تصاویر آرشیوی از زندگی شهید بصیری پور و قصه هایی که در زندگینامه شهید بوده نوشته شده است .

در این مستند تلاش شده کودکی تا شهادت شهید بصیری پور به تصویر کشیده شود. پای پرواز در 18 جلسه فیلم برداری شده و کار تدوین و صداگذاری  آن هم یک ماه ونیم طول کشیده است.

علیرضا هاشمی مقدم مدیر تولید این مستند است و  محمد مهربان این مستند را تصویر کشیده ، مهدی قنواتی  و مهدی یکتا هم کار تدوین  و صدا گذاری این مستند را انجام داده اند.

این مستند یکی از 130 مستند تولید شده در معاونت امور استان های صدا و سیماست که توسط صدا وسیمای خراسان جنوبی تهیه شده است.

بزودی این مستند از شبکه های سراسری و شبکه استانی خاوران پخش خواهد شد.