جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از پروژه های فنی، تولیدی،عمرانی و پژوهشی مرکز آذربایجان شرقی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از پروژه های فنی، تولیدی،عمرانی و پژوهشی مرکز آذربایجان شرقی

رونمایی از پروژه های فنی، تولیدی،عمرانی و پژوهشی مرکز آذربایجان شرقی

رونمایی از پروژه های فنی، تولیدی،عمرانی و پژوهشی مرکز آذربایجان شرقی

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر 57 طرح فنی، تولیدی، عمرانی و پژوهشی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ؛ در این مراسم چهار ایستگاه بستان آباد ، شیبلی، سیاه پوش و عون ابن علی به صورت زنده و مستقیم و با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما ، حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران کل و رئوسای سازمان های استان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در افتتاح این طرح ها گفت : با افتتاح 21 پروژه دیجیتال نزدیک به 150 هزار نفر از هموطنان مان در استان تحت پوشش دیجیتال قرار گرفتند. سید محسن لطیفی افزود :  با افتتاح 2 دستگاه  3Ts  در عون ابن علی و شیبلی این فرستنده ها با محتوایHD  برنامه پخش خواهند کرد. رونمایی از برنامه های مستند، موسیقی های فاخر، آثار پژوهشی، تولید اولین نمایش رادیو قفقازی در رادیو برون مرزی تبریز با نمایش 30 دقیقه ای پیامبر اعظم ( ص ) ، آغاز تصویربرداری سریال های طنز تاجر تبریزی در 60 قسمت 35 دقیقه ای و سریال 26 قسمتی و طنز جوالدوز از دیگر برنامه هایی بود که در این مراسم افتتاح شدند .

معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما هم افزایش سامانه دیجیتال را از اولویت های سازمان صدا و سیما برشمرد و گفت : با توجه به اینکه در حال حاضر میانگین پوشش دیجیتال در سطح کشور حدود 90 درصد است با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته و مساعدت هایی که دولت در این زمینه خواهد داشت این پوشش تا سقف 96 درصد پیش خواهد رفت .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم کمبود امکانات فن آوری و تکنولوژی را از مشکلات اصلی صدا و سیما دانست و افزود : رفع کمبود های تکنولوژیکی و تجهیزات فنی صدا و سیما نیازمند تامین اعتبارات است که متاسفانه با وجود تایید دولت و مجلس محترم به اعتبارات صدا و سیما تا سقف بیش از 3 هزارمیلیارد تومان نیاز است در حالی که اکنون یک هزارو 70 میلیارد تومان است و این خیلی کم است. وی گفت : برای سال 95 فقط یک درصد از کل اعتبارات سازمان صدا و سیما افزایش پیدا کرد و امیدواریم که دولت بویژه مجلس محترم که در آینده نزدیک بودجه سال 95 را مورد بررسی قرار خواهد داد در اعتبارات سازمان صدا و سیما تجدید نظر داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز هم در مراسم  افتتاح این طرح ها ، صدا و سیما را دانشگاه عمومی و خانوادگی دانست و برنامه ریزی دقیق آن را ضروری برشمرد.حضرت آیت الله مجتهد شبستری نوآوری بر اساس ارزش های اسلامی و قانون اساسی را از دیگر ضروریات صدا و سیما دانست .

استاندار آذربایجان شرقی هم قدردانی از تلاش پرسنل صدا و سیما را یکی از اهداف حضور خود در این مراسم عنوان کرد و گفت : در کنار تنگناهای مالی، باید تمام دستگاه ها به این تشکیلات کمک کنند تا در انجام رسالت خود بیش از پیش موفق باشد .دکتر جبارزاده از مسئولان سازمان صدا و سیما خواست در تامین اعتبار و امکانات به صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی توجه بیشتری داشته باشند .

در پایان این مراسم از مقام شهید مدافع حرم شهید عباس عبدالهی و خانواده معظم وی تجلیل شد .