سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رونمایی از پروژه های فنی و تولیدات فاخر مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از پروژه های فنی و تولیدات فاخر مرکز خراسان رضوی

مصوبات  کار گروه زیارت از سوی هیئت دولت به استان  خراسان رضوی ابلاغ شد.

این مطلب را محمد حسن واحدی معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در آستانه دهه مبارک فجر و گرامی داشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  در  مراسم  رونمایی از پروژه های فنی و 118 اثر تولیدای فاخر سیمای خراسان رضوی در محل مجتمع فرهنگی رضوان بیان داشت و افزود: بر طبق این مصوبه 8 دهم درصد اعتبارات عمرانی کشور به بحث زیارت در شهر مشهد در بودجه 92 بالغ بر 300 میلیارد تومان، به استان اختصاص می یابد. وی همچنین راه اندازی شبکه زیارت و اعلام شهر مشهد به عنوان شهر بین المللی گردشگری با رویکرد مذهبی را از جمله  مصوبات این کار گروه دانست.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین در این مراسم از افتتاح 1206 پروژه عمرانی خدماتی صنعتی و کشاورزی در آستانه گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان در استان خبر داد.

در این مراسم پروژه توسعه پخش دیجیتال در شهرستان های سبزوار، تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد و هشتصد میلیون ریال آغاز و مورد بهره برداری واقع  شد.

alt

حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی رفتن به سمت دیجیتالی شدن پخش را یکی از ضروریات رسانه ملی دانست که دستاوردهای بسیاری از جمله مقابله با شبکه های پیام رسان معاند و در زمانی که تحریم های مغرضانه سیگنال های شبکه های جمهوری اسلامی را هدف قرار داده اند، عنوان نمود که می تواند پیام های فطرت گونه و  آزادیخواهانه مردم ایران را به گوش مردم سراسر جهان برساند.

وی با اشاره به پوشش 70 درصدی پخش دیجیتالی استان در حال حاضر، برای پوشش بیشتر استان از ابتدای سال 92 درصورت بسترسازی مناسب و تخصیص اعتبارات لازم اعلام آمادگی نمود.

همچنین در این مراسم از 118 پروژه تولیدی فاخر سیمای خراسان رضوی به مدت 2875 دقیقه رونمایی و از خالقان این آثار تجلیل شد.

این تولیدات فاخر استانداردهای لازم و قابلیت پخش از شبکه های سراسری را داشته و کاملاً بومی و مطابق با فرهنگ اصیل خراسانی و در راستای مطالبات رهبری با رویکردهای دین، اخلاق، امید و آگاهی، بوده و به موضوعات سبک زندگی ایرانی – اسلامی، ایثار و شهادت، هویت ملی و ایرانی و معرفی بزرگان  استان  می پردازد.

 علاوه بر این در این مراسم از پروژه اولین کمیک استریپ یا کتاب مصور قصه انیمیشن حماسه یک دلاور ( زندگی شهید محمود کاوه) و کلیپ زیارت با موضوع زائران پیاده و حریم رضوی رونمایی شد.

 گفتنی است در این مراسم مدیران ارشد استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران و دست اندرکاران شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی حضور داشتند.

alt

alt