جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از کتاب « الگوی سوم » در همایش سلام به فاطمه (س) - صفحه محتوایی خبر

 

 

رونمایی از کتاب « الگوی سوم » در همایش سلام به فاطمه (س)

در همایش « سلام به فاطمه (س) » که با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی در تهران برگزار شد، از کتاب « الگوی سوم » تألیف  آقای سعید خومحمدی خیرآبادی همکار رادیو ازبکی صدای خراسان رضوی رونمایی شد.

این همایش که با هدف معرفی فرهنگ فاطمی به جهانیان و طراحی الگوی متعالی برای زنان در راستای پیام مقام معظم رهبری به کنگره 7 هزار شهید زن مبنی بر خواستار طراحی الگوی جدیدی تحت عنوان الگوی سوم برای زنان جهان شدند، برگزار شد . الگوی سوم در حقیقت رویکرد متعالی به حضور زنان در جامعه دارد چرا که طبق گفته های مقام معظم رهبری الگوی زن شرقی خنثی و بدون تأثیر در جامعه بوده و پاسخگوی نیاز زن امروزی نیست. از سوی دیگر الگوی زن غربی نیز ابزار گونه بوده و برای حیا زدایی و تخریب خانواده تلاش می کند. اما الگوی سوم، الگویی است که زنان مجاهد انقلابی در ایران اسلامی آن را شکل داده اند و در حقیقت این الگو برای پیشرفت جامعه زنان مؤثر است.

کتاب الگوی سوم به نقش دفاعی زن در سه مقطع تاریخی در صدر اسلام ( نهضت عاشورا )، تاریخ معاصر ( حضور زنان در انقلاب مشروطه و در عصر پهلوی ) و  نقش دفاعی  زن در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می پردازد.

از آقای سعید خو محمدی تألیفات و مقالات دیگری در زمینه های ادبیات، تاریخ، ادبیات دفاع مقدس، تصحیح متون کهن ادبیات فارسی و ... منتشر شده است. همچنین  از ایشان پژوهشی هایی در زمینه ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات سیاسی مشروطیت در دست انتشار است.

alt