رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی: - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی:

همه ملت ایران نماد غیرت حسینی هستند/رسانه ملی خادم خادمان حسین(ع)است

رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی:

رئیس رسانه ملی با اشاره به جاذبه ابا عبدالله الحسین(ع) بر دل و جان ملت ایران گفت:همه ملت ایران نماد غیرت حسینی هستند و ما در رسانه ملی تلاش می کنیم خادم خادمان حسین(ع) باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی عسگری، رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه هفدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی با بیان اینکه، فلسفه تشکیل این اجلاس، ریشه در فطرت، شهادت و غیرت اباعبدالله الحسین(ع) دارد گفت: همه جاذبه ای که در این مجالس عزاداری در جهان اسلام داریم بدلیل جاذبه حسین(ع) و گرمای محبت حسین(ع) است

دکتر علی عسگری با اشاره به این حدیث پیامبر اکرم (ص) که فرمود: «در شهادت حسین محبت و سوز و گدازی است که هرگز سرد نخواهد شد» گفت: تمام این محبت ها و حرارت ها و بقای اسلام و شیعه از حسین(ع) است.
علی‌عسگری افزود: جان مایه بقای اسلام و شیعه به عزاداری سید وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)است و امام خمینی(ره) هم فرمودند که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است.
وی تصریح کرد: در این انقلاب اسلامی‌که با حوادث مختلفی روبه‌رو بودیم، جوانان ما به میدان رفتند و از حریم اسلام، شیعه و ایران دفاع کردند و به شهادت رسیدند، شهدایی که امروز هم قدرت ما به خاطر آنهاست.
رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه شهدای انقلاب به تاسی از امام حسین(ع)به میدان رفتند گفت: یکی از فرازهای شجاعت و غیرت حسینی این بود که این شجاعت و غیرت در وجود امام راحل بروز کرد و موجب به میدان آمدن ملت ایران در برابر رژیم تا دندان مسلح و کثیف شاه شد و مردم با دست خالی آن رژیم را سرنگون کردند.
علی‌عسگری گفت: اگر در زمانی حسین(ع) به شهادت رسید و آنها تصور می‌کردند قدرت اسلام را خاموش کرده‌اند، به خوبی معنای پیروزی خون بر شمشیر را فهمیدیم و به لطف و اراده الهی دیدیم که چگونه خون امام حسین(ع)این انقلاب را پیروز کرد و اسلام را بر کفر غلبه داد.
وی ادامه داد: ما هرچه داریم از مفهوم مقاومتی است که در فرهنگ عاشورا نهفته است و حتی در جنگ تحمیلی وقتی به ما حمله شد، باز هم حسین(ع) به فریاد ما رسید و ایران اسلامی‌برابر دشمنان پیروز شد.
رئیس سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: امروز زندگی و رفتار ما با یک تهاجم فرهنگی گسترده‌ای از طرف دشمنان مواجه است و باید حساسیت لازم ر ا در این زمینه داشته باشیم.
علی‌عسگری گفت: امروز هم ما محتاج حسین هستیم و باید به آن حضرت پناه ببریم، شور و اقتدار و عزت حسینی به ما کمک می‌کند که بتوانیم در این تهاجم فرهنگی بر دشمن غلبه کنیم و پیرغلامان و مداحان و تمام افرادی که می‌توانند با مردم و جوانان صحبت کنند، باید این مسیر را ترویج نمایند.
وی با بیان اینکه اگر هنر ما با حماسه عجین شد، موفق می‌شویم، گفت: هنری که از حماسه فاصله گرفت به ابتذال کشیده می‌شود چرا که ما امروز هم درگیر دشمن مکار هستیم.
رئیس سازمان صدا و سیما افزود: در این عرصه و برابر دشمنان هم امام حسین(ع) یار و همراه ماست و می‌بینیم که با تاسی به بصیرت، مقاومت و شجاعت آن حضرت، هر روز در برابر دشمنان ایستادگی کرده و کشور را به پیش می‌بریم.
علی‌عسگری خاطرنشان کرد: دیدیم که چند سال قبل دشمن به هوس اینکه عراق و شام را تحت کنترل خود در آورند، گروهکی به نام دولت اسلامی عراق و شام ایجاد کردند و این تروریست‌ها چه فاجعه‌ای در منطقه ایجاد کردند.
وی گفت: اما ما در برابر این اقدام دشمن در برابر تروریست‌ها به پیروزی رسیدیم و امروز اثری از آنها نیست.
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: اگر دیروز امام خمینی(ره) نماد غیرت حسینی بود، امروز امام خامنه‌ای نماد غیرت حسینی است و همه ملت ایران نماد غیرت حسینی هستند.
علی‌عسگری تصریح کرد: در سال گذشته وقتی که از ایران با موشک نقطه زن،مرکز داعش را در سوریه هدفگیری کردند، گوشه‌ای از قدرت جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
وی افزود: امسال هم وقتی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی‌ها پایش را کنار مرزهای ایران گذاشت با موشک فوق پیشرفته آن را سرنگون کردند و این هم بخشی دیگر از قدرت ایران بود.
رئیس سازمان صدا و سیما ادامه داد: ما سال‌ها منتظر بودیم که روس‌ها سامانه اس 300 را بدهند ولی امروز با موشک باور، سامانه‌ای به مراتب بهتر از آن را در کشور تولید کردیم.
علی‌عسگری گفت: امروز عزت و افتخار ملت ایران به حدی رسیده است که آمریکایی‌ها به هر دری می‌زنند تا بتوانند با یک تلفن، رئیس جمهورشان با یکی از مسئولان ایران صحبت کنند، اما ایران آنها را شایسته صحبت نمی‌داند.
وی خاطرنشان کرد: امروز هیئت‌های مذهبی باید در راستای عمل به گام دوم انقلاب، در هر زمینه‌ای از جمله حرکت جهادی، حمایت و رونق تولید، ترویج فرهنگ‌های ارزشی از جمله عفاف و حجاب تلاش کنند.
رئیس سازمان صدا و سیما تصریح کرد: جریان جهادی باید در تمام تکایا، مساجد و حسینیه‌های ما راه بیفتد که این خود ترویج انفاق است.
علی‌عسگری هیئت‌های مذهبی را بالاترین سازمان‌های مردم نهاد دانست و گفت: اگر این هیئت‌ها به درستی فعال شوند و در امور مختلف از ظرفیت آنها بهره‌گیری شود، هیچ سازمان مردم نهادی بهتر از آنها نمی‌تواند فعالیت و تاثیرگذاری داشته باشد.
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه همه ملت ایران نماد غیرت حسینی هستند گفت ما نیز در رسانه ملی تلاش می‌کنیم خادم خادمان حسین(ع) باشیم.