رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

رئیس سیمای مرکز استان‌ها: پویانمایی ایران باید در سطح بین‌المللی قابل ارائه باشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

رئیس سیمای مرکز استان‌ها: پویانمایی ایران باید در سطح بین‌المللی قابل ارائه باشد

رئیس سیمای مرکز استان‌ها: پویانمایی ایران باید در سطح بین‌المللی قابل ارائه باشد

 

رئیس سیمای مرکز استان‌ها گفت: لازم است تولیدات پویانمایی تلویزیونی ایران به سطحی از کیفیت دست یابند که قابلیت ارائه بین‌المللی را هم داشته باشند.

به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، سید عباس فاطمی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم اهدای جوایز بخش‌های مختلف این جشنواره که در دهکده گنجنامه برگزار شد اظهار کرد: زمانی تنها دو شبکه تلویزیونی با حجم بالای برنامه‌های خارجی در ایران فعالیت می‌کردند ولی امروزه ده‌ها شبکه سراسری و استانی راه‌اندازی شده و هزاران دقیقه برنامه توسط مراکز تولید و روانه آنتن می‌شوند.

وی افزود: اگر بخواهیم تولیدات مراکز را بین شبکه‌ها تقسیم کنیم، هر روز دو دقیقه پخش اول در هر شبکه خواهیم داشت که نشان‌دهنده روند مناسب تولید در استان‌هاست.

رئیس سیمای مرکز استان‌ها با بیان اینکه چهره‌های جوان و استعدادهای درخشانی در مراکز فعالیت می‌کنند و در این جشنواره هم شاهد حضور آنها هستیم گفت: فضای رقابتی جشنواره موجب انگیزه‌بخشی به برنامه‌سازان و ارتقای کمی و کیفی تولیدات می‌شود.

وی ادامه داد: لازم است تولیدات پویانمایی تلویزیونی ایران به سطحی از کیفیت دست یابند که قابلیت ارائه بین‌المللی را هم داشته باشند.

فاطمی ضمن قدردانی از مدیران و مسئولان ذیربط برای برگزاری باشکوه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران خاطرنشان کرد: داوران، کارشناسان، برنامه‌سازان و مدیران صدا و سیمای مرکز همدان در این بین تلاش فراوانی داشتند که از همه آنها تشکر می‌کنیم.