سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

رییس ستاد جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران و رییس مرکز سیمای استان ها: فقدان خانم ذاکری ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران است - صفحه محتوایی خبر

 

 

رییس ستاد جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران و رییس مرکز سیمای استان ها: فقدان خانم ذاکری ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران است

رییس ستاد جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران و رییس مرکز سیمای استان ها: فقدان خانم ذاکری ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران است

 

در پی درگذشت سعیده زاکری از مدیران و فعالان پویا نمایی صدا و سیما و عضو شورای سیاستگذاری و داور جشنواره پویا نمایی و عروسکی ، رییس ستاد جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران و رییس مرکز سیمای استان ها،در پیامی فقدان این هنرمند پیشکسوت عرصه انیمیشن کشور را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، در پی درگذشت بانوی هنرمند سرکار خانم  «سعیده ذاکری» از  مدیران و فعالان پویانمایی رسانه ملی و مرکز صبا و از پیشکسوتان انیمیشن ایران و عضو شورای سیاستگذاری و داور جشنواره پویانمایی و عروسکی، سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها و رئیس جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی ایران پیام تسلیتی را صادر کرد.
در متن پیام وی آمده است: با کمال تاسف و تاثر خبر درگذشت بانوی هنرمند سرکار خانم ذاکری جامعه هنری و رسانه ای و بویژه هنرمندان صنعت انیمیشن را غافلگیر کرد. «سعیده ذاکری» کارگردان و استاد پویانمایی  کشور، در لحظات شکوفایی و زنده شدن دوباره طبیعت، سر زندگی و طراوت جوانی را در مواجهه با ویروس منحوس کرونا بدرود گفت و ما را در غم عمیق فرو برد.
او سال‌ها در امر تولید و مدیریت گروه‌های پویانمایی و برپایی انجمن‌های تخصصی و جشنواره‌ها، بی تکلف نقش‌آفرینی کرد و در جشنواره تولیدات رسانه‌ای معاونت امور استان‌های رسانه ملی و دو دوره جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی عضو شورای عالی و داور و استاد نشست های تخصصی و فردی موثر و دلسوز بود.
در ادامه تصریح شده است: خانم ذاکری خالق انیمیشن  «خداوند لک‌لک‌ها را دوست دارد»، از آثار ماندگار  تولیدات انیمیشن تلویزیونی بود؛ بدون شک فقدان این هنرمند توانا ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بر بدنه هنر انیمیشن ایران وارد کرده است. فقدان تلخ و غافلگیر‌کننده  این بانوی هنرمند را به همه فعالان تولیدات انیمیشن کشور و رسانه ملی و به ویژه شبکه‌های استانی و خانواده محترم و همسر گرامی ایشان تسلیت گفته و از خدای بزرگ برای او رحمت، غفران و رضوان الهی و علو درجات و برای بازماندگان، صبر جزیل مسئلت می‌کنم.