سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی خبر داد: تدارک برنامه‌های متنوع نوروزی در شبکه‌های استانی صدا و سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی خبر داد: تدارک برنامه‌های متنوع نوروزی در شبکه‌های استانی صدا و سیما

رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی خبر داد: تدارک برنامه‌های متنوع نوروزی در شبکه‌های استانی صدا و سیما


مرکز سیمای استان های رسانه ملی برنامه‌های متعددی را برای پخش از شبکه های استانی سیما در نظر گرفته است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سید عباس فاطمی با بیان اینکه شبکه‌های استانی برنامه‌های گسترده‌ای برای نوروز 97 پیش‌بینی کرده‌اند اظهار کرد: پخش برنامه‌هایی تحت عنوان استقبال از بهار در همه مراکز مد نظر است و در این راستا از ظرفیت‌های مهم هر استان به ویژه در حوزه گردشگری استفاده شده است.
وی افزود: برنامه‌های ویژه تحویل سال نیز با حال و هوای متناسب با ایام نوروز و در نظر گرفتن سالروز شهادت امام هادی(ع) طراحی و اجرا می‌شوند؛ این برنامه‌ها به صورت زنده روی آنتن می‌روند و شامل گفت‌وگو با مشاهیر و مفاخر و چهره‌های ادبی، هنری، فرهنگی و ورزشی هر استان، كليپ مستند‌هایي زیبا با موضوع ظرفیت‌های گردشگری مناطق مختلف کشور با عنوان قاصد بهار  و حضور چهره‌ها و هنرمندان در برنامه‌هاست علاوه بر این صلوات خاصه امام هادی(ع) در شب سال تحویل که مصادف با شب شهادت آن امام همام است از شبکه های استانی پخش خواهد شد.
وی افزود: پوشش گسترده سفرهای راهیان نور نوروزی از دیگر برنامه‌هایی است که  مراکز و شبکه‌های استانی برای این منظور تدارک ویژه‌ای دارند؛ اعزام گروه‌های مختلف برنامه‌ساز و خبری به مناطق جنوب کشور، برقراری ارتباط زنده با مراکز تلویزیونی استان‌های میزبان راهیان نور و پخش برنامه و میان‌برنامه‌هایی متناسب با این سفرها، بخش‌های مختلفی خواهند بود که روی آنتن می‌روند.
رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه نمایش و ترویج آداب و رسوم اقوام و شهرهای مختلف جزو برنامه‌های نوروزی مراکز استانی در نخستین روزهای سال 97 خواهد بود گفت: در این زمینه گروه‌های برنامه‌ساز با حضور در مناطق مختلف گردشگری و گفت‌وگو با مردم، فضایی شاد را برای مخاطبان تلویزیون فراهم می کنند.
 همچنین ارتباط با شبکه‌های سراسری برای معرفی ظرفیت‌های توریستی هر استان هم در دستور کار قرار دارد.

٢١ سریال در قاب شبکه های استانی
وی تصریح کرد: سیمای مراکز در مجموع 21 سریال و مجموعه تلویزیونی را برای نوروز 97 تدارک دیده اند که همگی آنها با حال و هوای ایام عید تناسب دارند.
فاطمی با اشاره به این مجموعه های تلویزیونی عنوان کرد: سریال‌های «نیم دری» و «نمکستون» در مرکز آبادان، «آجی بال» در مرکز آذربایجان شرقی، «اوجاداغ لار» و «شادیاشا» در مرکز آذربایجان غربی و «ستاره‌های عاشقی» در مرکز اصفهان، ویژه ایام نوروز تولید شده و روی آنتن می‌روند.
رییس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی با اشاره به مجموعه‌های نوروزی سیمای دیگر مراکز گفت: «خیال ژیان» ویژه مرکز ایلام، «جدی نگیرید» از تولیدات مرکز خراسان رضوی، «طنز خودمانی» در مرکز فارس و «خان بابا و ارثیه فامیلی» از تولیدات مرکز قزوین هم در این ایام پخش خواهند شد.
وی با اشاره به سریال «شهروند» از تولیدات مرکز قم بیان کرد: این مجموعه نیز در ایام نوروز روی آنتن می‌رود همچنین مراکز کردستان و کرمان هم به ترتیب سریال‌های «کوچه باغ» و «خانه مادری» را برای پخش در نوروز در نظر گرفته‌اند.
فاطمی «از سیر تا پیاز» را عنوان سریال نوروزی مرکز کرمانشاه دانست و گفت: «شادمانه» در مرکز کهگیلویه و بویراحمد، «جایزه 2» و «برفین» در مرکز گیلان، «ایران 47» در استان مرکزی، «قصه‌های الوند» در مرکز همدان و «خانه میراثی» هم در مرکز یزد در ایام نوروز روی آنتن شبکه‌های استانی خواهند رفت.

تولید ٣٣ کلیپ معرفی ایران
رییس مرکز سیمای استان‌های صدا و سیما افزود: طی نوروز 97 شاهد پخش مجموعه مستندهایی با موضوع جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف کشورمان از شبکه‌های استانی خواهیم بود که در قالب 33 كليپ مستند با کیفیت HD با عنوان قاصد بهار تولید شده‌اند.
وی ادامه داد: هماهنگی برای پخش این مستندها از شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی نیز صورت گرفته است.
فاطمی به برنامه‌های تأمینی نوروز 97 در مراکز اشاره کرد و گفت: 18 عنوان فیلم سینمایی پویانمایی خارجی، و «مرز خوشبختی»، دوبله و آماده‌سازی سریال خارجی «باغ وحش من» و 12 عنوان فیلم سینمایی خارجی از جمله اقدامات صورت گرفته برای این ایام هستند.