سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

زاویه هفتم به صحنه آخر رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

زاویه هفتم به صحنه آخر رسید

آخرین نمای سریال پلیسی زاویه هفتم به کارگردانی محمود معظمی و تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی، تصویربرداری شد. رحیم نوروزی، سارا نازپرور و معین عشاقی در صحنه پایانی این سریال بازی داشتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، زاویه هفتم که با مشارکت ناجی‌ هنر و معاونت امور استان‌ها برای پخش از یکی از شبکه‌های سراسری تلویزیون تولید می‌شود، یک‌ سرقت مسلحانه را از هفت زاویه به نمایش می‌گذارد.

امیرحسین شریفی، تهیه‌کننده سریال زاویه هفتم درباره روند تصویربرداری این سریال گفت: تصویربرداری این سریال در پارک ولایت در حوالی اتوبان نواب آغاز شد و نماهایی از آن را در اصفهان ضبط کردیم و بعد از تصویربرداری در مکان‌های متعددی چون بانک، بیمارستان و مسافرخانه، تصویربرداری این سریال بعد از سه ماه به پایان رسید.

سریال زاویه هفتم را محمود معظمی کارگردانی کرده که سریال‌هایی چون تکیه بر باد و فاخته را در کارنامه دارد. رویا نونهالی، حمیدرضا پگاه، سام درخشانی، بهرام ابراهیمیان، میرطاهر مظلومی، سارا نازپرور، رحیم‌ نوروزی، مهدی میامی، علیرضا مهران، معین‌الدین عشاقی و بهزاد داوری در این سریال بازی می‌کنند.

alt

شریفی درباره شیوه روایت این سریال گفت: زاویه هفتم داستان یک سرقت مسلحانه را از هفت زاویه و از دید سه‌ پلیس و چهار سارق به نمایش می‌گذارد.

به گفته این تهیه‌کننده، رویا نونهالی نقش دکتر‌ شمس را در این سریال بازی می‌کند که کارشناس مفاسد اقتصادی است. حمیدرضا پگاه نقش سرگرد نیازی و بهرام ابراهیمیان نقش سرهنگ مجد را به‌ عهده دارند. فرهاد بشارتی نیز نقش یکی از پلیس‌های این سریال را بازی می‌کند. وی درباره دیگر بازیگران سریال توضیح داد: سام درخشانی در نقش منصور، رحیم نوروزی در نقش فرهاد، میرطاهر مظلومی و سارا نازپرور در نقش شیدا، سارقان سریال را به نمایش می‌گذارند. همچنین در این سریال سارا نازپرور نقش یک راننده رالی را بازی می‌کند که در گروه سارقان، وظیفه رانندگی را به‌عهده دارد.

شریفی درباره شخصیت‌هایی که داستان از نگاه آنها روایت می‌شود، توضیح داد: این سریال هفت قسمت دارد. در سه قسمت ماجرای سرقت بانک را از نگاه دکتر شمس، سرگرد نیازی و سرهنگ مجد می‌بینیم و در چهار قسمت ماجرا از نگاه شیوا، منصور، فرهاد و آرام به نمایش در می‌آید.

وی ادامه می‌دهد: در پایان سریال با بازگشایی گره‌های مختلف داستان از نگاه این شخصیت‌ها و کنار هم قرار گرفتن قطعات پازل، معمای این سرقت برای پلیس حل می‌شود و مجرمان دستگیر می‌شوند. نگارش فیلمنامه زاویه هفتم را کریم لک‌زاده به‌ عهده داشته است و به گفته شریفی، سریال ساختاری تازه و متفاوت دارد که تاکنون نمونه‌اش را در تلویزیون ندیده‌ایم.

زمان پخش این سریال هنوز مشخص نیست، اما تدوین آن همزمان با تصویربرداری آغاز شده بود و تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت. تدوین این سریال را رضا مظفری به‌عهده دارد و شاهرخ شریفی صداگذاری سریال را انجام می‌دهد.

سیروس عبدلی به عنوان مدیر تصویربرداری، فرامرز بادرام‌پور طراح صحنه و لباس و الهام اطیابی طراح گریم در ساخت این سریال مشارکت دارند.