رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

زندگي «ميرزا جواد آقاتهراني» درمستند «ج تهرانی» - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

زندگي «ميرزا جواد آقاتهراني» درمستند «ج تهرانی»

زندگي «ميرزا جواد آقاتهراني» درمستند «ج تهرانی»

 

مستند بازسازی  «ج تهرانی» نگرشي به زندگي علمي، اجتماعي و مبارزات «آيت ا... ميرزا جواد آقاتهراني» از علماي برجسته مشهد  و از بزرگان علم کلام و اخلاق در خراسان   با   تخلص ج تهرانی دارد.  این مستند  در سيماي خراسان رضوي و  در 3 قسمت 30 دقيقه اي توليد شده است .
ميرزا جواد آقا تهراني از عالمان برجسته شيعه بود که علاوه بر تدريس و تأليفات علمى، در عرصه عملي نيز به حمايت از انقلاب اسلامي پرداخت و پس از پيروزى انقلاب اسلامى همواره از چهره هاى حامى انقلاب بود؛ حمايت اين عالم از انقلاب تا آنجا پيش رفت که در دوران جنگ تحميلي لباس رزم به تن کرد و همراه با رزمندگان دفاع مقدس در عمليات متعددي حضور يافت.
اين مستند قصد دارد بخشي از زواياي پنهان شخصيتي اين عالم رباني را که با حضور در جبهه هاي حق عليه باطل در طول دوران 8 سال دفاع مقدس رقم خورده است، معرفي کند. براي دستيابي به اطلاعات مستند از شخصيت اين عالم رباني، نزديک به 20 ماه کار تحقيقاتي، با بهره مندي از گروهي مجرب در دستور کار قرار گرفت که به ساخت مستندي 90 دقيقه اي منجر شد.  همچنین در این مستند حرف هاي نزديکان، شاگردان و هم عصران آن مرحوم درباره اين شخصيت فرزانه را به تصوير مي کشد.
 همچنین در این مستند نقش میرزا در انقلاب مشهد و خراسان که نقشی جدی و پررنگ بوده است ، بررسی می شود،به ویژه که حجت بر بخش عمده ای از بازاریان خراسان با حرف ایشان تمام می شود.
مستند« ج تهرانی»  روزهای 16 ، 17 و 18 آبان از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی پخش می شود .
 عوامل دست اندرکار این مستند بازسازی عبارتند از :  کارگردان: هادی حاجتمند ،  محقق : زینب جمالی نژاد،  فیلمبردار: ابراهیم رجبیان ،  تدوین : حجت حیدری ،  تهیه کننده : رشید حاجتمند ،  طراح صحنه: مهدی آفتابی ،  دستیار کارگردان : هاشم مسعودی  صدابردار : محسن طیبی  .