جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

زندگی حجه الاسلام حسنی مستند شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

زندگی حجه الاسلام حسنی مستند شد

زندگی حجه الاسلام حسنی مستند شد

زندگی حجه الاسلام حسنی مستند شد

مستند پرتره "یادماندگار" روایت زندگی حجه الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه پیشین ارومیه در سیمای مرکز آذربایجان غربی تولید شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، مستند یاد ماندگار در 7 قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید قنبرزاده تولید شده است.

این مجموعه روایت دوره های مختلف زندگی حجه الاسلام والمسلمین حسنی از زبان خودشان، بستگان، همراهان دوران طلبگی و مبارزه و ساکنین روستای زادگاهش است. بیش از یکصد دقیقه از این مجموعه مستند، براساس اتفاقات زندگی وی بازسازی شده است.

بنابراین گزارش از ویژگی های مستند یادماندگار اشاره و معرفی بخشی از تاریخ اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آذربایجان غربی است که به بینندگان عرضه شده است.

به گفته قنبرزاده تحقیق و نگارش فیلمنامه مستند یادماندگار 6 ماه طول کشیده و کار ضبط تصاویر و مراحل فنی شامل صداگذاری، تدوین و جلوه های ویژه از اوایل مرداد آغاز و تا دی ماه ادامه داشته است. مجموعه مستند یاد ماندگار هم اکنون آماده پخش است.

دیگر عوامل تولید مستند یاد ماندگار عبارتند از: سعید قنبرزاده تدوین، ایرج حسینی تصویربردار، هدی حیدری صدابردار و شهروز جدیدالاسلام جلوه های ویژه .