سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

زندگی درمزارع چای گیلان سریال می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

زندگی درمزارع چای گیلان سریال می شود

مجموعه داستانی چای و زندگی در 26 قسمت 30 دقیقه ای به کارگردانی علی حلوی و تهیه کنندگی رضا سیف پور در صدا و سیمای مرکز گیلان درحال تولید است.    

سیف پور در گفتگو با خبرنگار با بیان اینکه انعکاس مشکلات صنعت چای و معضلات آن از اهداف این سریال است گفت: سریال چای و زندگی به مشکلاتی که در یک کارخانه چای رخ می دهد و چالش هایی که بین کشاورزان و کارگران بوجود می آید را به تصویر می کشد.

وی با اشاره به اینکه چای و زندگی اولین سریال تلویزیونی است که به مقوله چای و چایکاران و به مشکلات پیش روی آنها می پردازد ابراز داشت: در این سریال از لوکیشن های مختلف و زیبای باغات چای و کارخانجات در لاهیجان، لنگرود، سیاهکل، کیاشهر و شهر رشت استفاده می شود .

وی اظهار داشت: نگارش فیلمنامه بیش از سه ماه زمان صرف شده تا به صورت کامل به وجوه مختلف تولید چای اشاره شود. 

سیف پور با بیان اینکه این مجموعه به مدت چهار ماه پیش تولید داشته است ادامه داد: تصویربرداری این سریال از ابتدای مهرماه آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تدوین، صداگذاری و موسیقی مجموعه به مدت دو ماه طول خواهد کشید و پیش بینی می شود تا پایان فروردین آماده پخش شود.

سیف پور با اشاره به اینکه مجموعه چای و زندگی به زبان فارسی تولید می شود تصریح کرد: با وجود اینکه زبان اصلی مجموعه فارسی است اما عناصر لهجه گیلکی به صورت کامل در مجموعه مشهود خواهد بود.  

 در این سریال بازیگرانی همچون محمد علی شابختی، داریوش علی نژاد، علیرضا تاج شهرستانی، وحید محبوب بشری، محمدرضا فتحی، محمد نوری، حسین رفعتی، محمد علی حقانی فر، مرضیه گوهری، مریم دواتگر، فاطمه صفرزاده، سید مرضیه تقیبی، حدیث نیکرو، راحله رحیمی، برنا انصاری، محمدرضا زارعی و زینب شعبانی به ایفای نقش می پردازند.

 عوامل این سریال عبارتند از: نویسنده: علی حلوی / مدیر تصویربرداری: مهدی پژمان / مدیر تولید و دستیار تهیه: محمد فکری / صدابردار: غلامرضا کاظمی / دستیار اول کارگردان: جلال رفیعی مقدم / تصویربرداران: بهروز عاشوری، مسعود عاشوری، داریوش هاتف / طراح گریم: علی کاظمی / گریم: معین فائقی راد / منشی صحنه: فاطمه ساعتی / دستیارصحنه و کارگردان: احمد حیدری.

alt

alt