جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

زندگی سلمان فارسی در مشهد نمایش رادیویی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

زندگی سلمان فارسی در مشهد نمایش رادیویی شد

پارساي پارسي عنوان نمایش رادیویی صدای خراسان رضوی است که اززندگي سلمان فارسي صحابه ي خاص پيامبر (ص) می گوید. این نمایش رادیویی از زمان کودکی تا وفات سلمان را در 5 قسمت 30 دقیقه ای به نمایش در آورده است . در این نمایش رادیویی  گفته می شود سلمان فارسي پيش از مسلمان شدن روزبه نام داشت و از صحابه ي مشهور پيامبر بود. حضرت محمد (ص) او را از اهل بيت و سلمان محمدي خوانده است.

اینکه سلمان فرزند يكي از سرشناس ترين زمين داران پارس بوده و خانواده ي او در آيين زرتشت بودند اما خود او الگوي مسلماني كمال جو، وارسته و خود ساخته اي بوده و براي رسيدن به حقيقت و دين راستين اسلام به سرزمين هاي بسياري سفر كرده، موضوع بخش دیگر این نمایش رادیویی است. هر چند که آن چه در اين داستان شنيده می شود، تنها بخشي از فراز و نشيب زندگي اين شخصيت گرامي است.

زندگي سلمان فارسي (روزبه) و نورالهي كه در وجود ايشان وجود داشت و او را از زرتشت و آتش اهورايي دور كرد و آغاز رهايي از موبدان و خداي زرتشت و رسيدن به يگانه ي بي همتا از بخش های دیگر این نمایش رادیویی است.

عوامل اين نمايش  رادیویی عبارتند از :

تهيه كننده و كارگردان: عباس طاهري / سردبير: مصطفي اعلمي / صدابردار: امير دادور / ويراستار: احمد وضيعي / گوينده: رضا باقري.

alt