سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

زندگی شهید رهبر، مستند می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

زندگی شهید رهبر، مستند می شود


مستند نوار گمشده به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد جعفر باقری نیا در یک قسمت 52 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز آبادان تهیه و تولید می شود.

باقری نیا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مستند نوار گمشده بخشی از زندگی شهید غلامرضا رهبر را به تصویر می کشد.

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این مستند به مدت سه ماه طول کشیده است اظهار داشت: تصویربرداری این مستند از آذرماه سال گذشته در شهرهای شیراز، اصفهان، اهواز، آبادن و تهران درچند مرحله انجام شده است.

وی ادامه داد:در حال حاضر بخش های پایانی تولید را به سر می بریم که امیدواریم پس از گذراندن مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی این مستند تا پایان فصل جاری آماده پخش شود.

 وی در خصوص موضوع مستند گفت: غلامرضا رهبر در سال 1336 در آبادان متولد شد و در برنامه کودک رادیو نفت به واسطه پدرش که در وزارت نفت و خبرنگار کیهان بود برنامه اجرا می کرد تا اینکه بعد از دیپلم در رادیو رسمی شد و با شروع جنگ تحملی در قرارگاه کربلا به عنوان هماهنگ کننده منصوب شد و چندین مرحله در حین گزارشگری مجروح و در سال 1365 در سن 29 سالگی به شهادت رسید و هرگز پیکرش به وطن باز نگشت. او اولین خبرنگار ی بود که از ابتدای جنگ در آن حضورداشته است .

وی با بیان اینکه در ساخت این مستند فضاهای انتظار مادر شهید به صورت ویژه ای بازسازی شده است ابراز داشت:  تلاش کردیم در بخش های مختلف مستند لحظاتی را ایجاد کنیم که مطابق مدارک و اسناد باشد.

نویسنده، کارگردان و تحقیق: محمد جعفر باقری نیا / تصویر بردار : هادی دهقان / صدابر دار: جما دهقان / مدیر تولید : حمید حاجی محمدزاده / تدارکات: سعید جویدر / بازیگران: زهره فرهادزادگان، سحر پر نیا، حمید مصطفی، سعیده نیازی / تدوین :حسن نقاشی / صدا گذاری: علی نوری / مشاور: محمد داودی.

alt

alt