جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

زندگی یکی از سرداران شهید استان مازندران نمایش شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

زندگی یکی از سرداران شهید استان مازندران نمایش شد

«هور و عسل» عنوان نمایشی است 40 دقیقه ای به کارگردانی رضا اکبری و تهیه کنندگی علی صادقی که با موضوع  ارزش های دفاع مقدس در صدای مرکز مازندران تهیه و تولید شده است.

این نمایش به معرفی فرازی از زندگینامه سردار شهید محمد حسن طوسی، اسطوره ایثار و مقاومت و از خودگذشتگی در ایام خون و خطر، مردی که افتخار به یادماندنی مازندران است، دلاوری که مقام معظم رهبری در وصفش فرمودند" شجاعت و فعالیت ایشان (شهید طوسی ) در صحنه جنگ منجر به کسب فتوحات سرافرازی وافتخاری ابدی گردید" .می پردازد.

نمایش رادیویی هور و عسل، روایت پدرانه سردار شهید محمد حسن طوسی، قائم مقام لشگر 25 کربلا است که تصادفاً در ایستگاه قطار با دختر خردسال یکی از همرزمانش برخورد می کند و به او قول می دهد که پدرش را هر چه زود تر به عقب جبهه برگرداند. در این نمایش حماسه آفرینی، مدیریت و تاکتیکهای بی نظیر این شقایق سرخ لشگر 25 کربلا درعرصه های دفاع مقدس بازگو شده که ماجرای دلاوری و عاطفی قصه در هور به پایان می رسد . 

به گزارش روابط عمومی شبکه تبرستان مینا اسداللهی نویسنده این نمایش است و مهدی اوشیب نتاج صدا برداری می کند و افکتور نیز مبین بوی افراز و سعید نعمتیان و همچنین بازیگرانی چون سکینه میر معصوم، آرمان سلطان زاده، مائده باقری، الهه جباری، رضا اکبری، علیرضا کلانتری، مبین بوی افراز، سید مهدی رضایی، علیرضا باقرزاده، مهران زنجانی، سعید نعمتیان در هور و عسل ایفای نقش می کنند.

alt

alt