سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

زیبایی های بهاری خلیج فارس در قاب شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

زیبایی های بهاری خلیج فارس در قاب شبکه شما

مستند «بهار زیر آبهای خلیج فارس» تولید سیمای مرکز خلیج فارس و به تهیه کنندگی و کارگردانی علیزاده پنجشنبه 24 فروردین ساعت 16 از شبکه شما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این مستند در ساختار محض به مدت 26 دقیقه روایتی از اکوسیستم خلیج فارس در فصل بهار را به تصویر می کشد.

درزمان بارندگی در فصل بهارکه شوری آب خلیج فارس نسبتاً کمتر می شود و شکوفایی پلانکتون ها در خلیج فارس آغاز می شود تولید مثل ماهی ها و جانوران مختلف نیز شروع می شود و این مستند رفتار، زندگی و تولید مثل این جانوران دریایی و حیوانات مختلف دریا را به رشته تصویر در می آورد.

از ویژگی های بارز این مستند فیلمبرداری زندگی دوگونه سخت پوست خلیج فارس است که تا این زمان توسط کسی به تصویر کشیده نشده است و از دیگر ویژگی های آن تصویربرداری زیر آب ازدلفین های خلیج فارس و تخم ریزی ماهیان از زمان تخمگذاری تا لار و ماهی شدن است که برای اولین بار اتفاق می افتد.

 دیگر عوامل مستند بهار زیر آبهای خلیج فارس عبارتند از: مشاور علمی: حمیدرضا بارگاهی/ ویرایش متن: عبدا... خداکریمی/ دستیار مونتور: مرجان عطایی فر/ مونتور: حامد بردبار نویسنده: امیدعلیزاده

alt

alt