سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

زیبایی های بهاری خلیج فارس مستند شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

زیبایی های بهاری خلیج فارس مستند شد

مستند «بهار زیر آبهای خلیج فارس» در سیمای مرکز خلیج فارس به تهیه کنندگی و کارگردانی علیزاده تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خلیج فارس علیزاده گفت: این مستند در ساختار محض و دریک قسمت 26 دقیقه ای تهیه شده است وروایتی از اکوسیستم خلیج فارس در فصل بهار را بیان می کند.

این مستند ساز تلویزیونی افزود: بهار زیر آبهای خلیج فارس مهمترین اتفاقی است که در فصل بهار در زیر آبهای خلیج فارس رخ می دهد.

علیزاده بیان داشت: درزمان بارندگی در فصل بهارکه شوری آب خلیج فارس نسبتاً کمتر می شودو شکوفایی پلانکتون ها در خلیج فارس آغاز می شود تولید مثل ماهی ها و جانوران مختلف نیز شروع می شود و این مستند رفتار، زندگی و تولید مثل این جانوران دریایی و حیوانات مختلف دریا را به رشته تصویر در می آورد.

وی گفت از ویژگی های بارز این مستند فیلمبرداری زندگی دوگونه سخت پوست خلیج فارس است که تا این زمان توسط کسی به تصویر کشیده نشده است و از دیگر ویژگی های آن تصویربرداری زیر آب ازدلفین های خلیج فارس و تخم ریزی ماهیان از زمان تخمگذاری تا لاروماهی شدن است که برای اولین بار اتفاق می افتد.

دیگر عوامل مستند بهار زیر آبهای خلیج فارس عبارتند از: مشاور علمی: حمیدرضا بارگاهی/ ویرایش متن: عبدا... خداکریمی/ دستیار مونتور: مرجان عطایی فر/ مونتور : حامد بردبار/  نویسنده: امیدعلیزاده    

alt

alt